Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Anadolu'nun dört bir yanından seçtiği türküleri kendine has, sade ve dingin düzenlemeler eşliğinde, gitarıyla yorumladığı enstrümantal Turkish Folk Guitar seri albümlerinden yıllar sonra ETHEM ADNAN ERGİL, bu sefer de ney üfleyerek başlattığı serinin ikinci albümü olan "NEY İLE TÜRKÜLER" ile tekrar karşımızda.

Bu serinin ikinci albümünde sanatçı Anadolu kültürünün en samimi duygularını yansıtan ve hepimizin yakından bildiği türkülerimizi, kendine özgü dokunuşlarıyla yorumluyor. Eski enstrümantal çalışmalarında olduğu gibi yine, sadece bizlere değil, müziğimize yabancı kulaklara da hitap ederek, kültür turizmine hizmeti amaçlıyor. Bu sebeple yer yer düzenlemelerde evrensel tını, armoni ve seslere rastlıyoruz. Modern bir soundla birlikte, mistik ney ve bendir sesleri, büyüleri bozulmadan, daha da etkileyici ve güçlenerek geliyor kulaklarımıza.

Albümde, tüm düzenlemelerle birlikte, canlı enstrümanları kendi yorumlayan sanatçı, altyapı ve sound oluşumunda en son tekniklerle birlikte, bilgisayar teknolojisinden yararlanarak, kayıtlarını, editing ve mixing işlemlerini kendi özel stüdyosunda hazırlamıştır. Mastering ise Tarık Ceran (Digilog by TC) tarafından gerçekleştirilmiştir. Kapak tasarımını Mehmet Arslan'ın üstlendiği albüm, Onur Ofset tarafından basılmıştır. Sanatçının halen editörlüğünü de yapan Erdem Uyanık 'ın prodüktörlüğünde gerçekleşen albüm, farklı müzik türleri ile devam edecek olan "Ney ile" serisinin ikinci albümüdür.

Toplam 12 türkünün yer aldığı bu albümde sanatçı, ilk olarak Erzurum yöresinden " Sarı Gelin" adlı türküyü yorumluyor.. Bir Afyon/Emirdağ türküsü olan "Erzurum'dan Çevirdiler Yolumu " ve Rumeli türküsü, "Arda Boyları " ile devam eden albümde sanatçı sırasıyla, Yozgat türküsü "Hastane Önünde İncir Ağacı ", Muş türküsü "Havada Bulut Yok ", Karadeniz yöresinden "Anan Var Midur ", "Odam Kireç Tutmuyor ", Isparta türküsü "Evlerinin Önü Mersin ", Yozgat türküsü "Yeşil Ayna Takındın mı Beline" , İstanbul türküsü "Bir Dalda İki Kiraz" , Samsun türküsü " Çarşamba'yı Sel Aldı" gibi yakından bildiğimiz türkülerimizi yorumluyor. "Ben Giderim Batum'a " adlı Sinop türküsü ile albüm sona eriyor.


Albüm İçeriği
1.Sarı Gelin
2.Erzurumdan Çevirdiler
3.Arda Boyları
4.Hastane Önünde İncir Ağacı
5.Havada Bulut Yok
6.Anan Varmidur
7.Odam Kireç Tutmuyor
8.Evlerinin Önü Mersin
9.Yeşil Ayna Takındın Mı Beline
10.Bir Dalda İki Kiraz
11.Çarşamba'yı Sel Aldı
12.Ben Giderim Batum'a


Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.