0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
71,2 TL
89,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 09 Haziran
Standart Teslimat : 10 - 13 Haziran
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Albüm Açıklaması

Zengin kültürümüzün bir parçası olan meyhane, yemek yediğimiz, içki içtiğimiz, sohbet ettiğimiz ve müzik dinlediğimiz yerlerdir. 


Herkesin bildiği, artık dilimize ve kültürümüze yerleşmiş olan meyhane şarkılarını toplamış olduğumuz albüm serimizden iki albümü, meyhane kültürüne uygun iki farklı plak olarak hazırladık ve dinleyicilerin beğenisine sunuyoruz.


Bu iki plak,  Gelmişim Meyhaneye, Fosforlu Cevriye, Beklerim Her Gün Bu Sahillerde, Kader Unuttu Bizi, Kim Derdi Ayrılacağız, Aşk Şarabı Acıdır, Ah Bu Gönül Şarkıları, Gezdiğim Dikenli Aşk Yollarında, Ormancı, Kadifeden Kesesi, Bu Akşam Gün Batarken Gel gibi en sevilen meyhane şarkılarından oluşan, taksimler ve peşrevlerle zenginleştirilmiş bir repertuara sahiptir.


Adnan Varveren, Zeki Duygulu, Yavuz Öktem, Münir Ebcioğlu, Kemal Uyar, Sebahattin Sarıkaya, Sait Ergenç, Zeki Duygulu, Halil Yılmaz, İbrahim Terzi, Gökalp Arkın, Şükrü Tunar, Süleyman Ergüner, Yahya Kemal Bayatlı, Kadri Şençalar, Necdet Atılgan,  Hüseyin Coşkuner, Nazmi Yükselen, Sami Hazinses gibi değerli sanat müziği üstatlarının eserlerinden oluşan ve Ruşen Yılmaz’ın seslendirdiği;


Nevizade Mey’le Şarkıları 1’de 12 eser, 2 numaralı diğer plakta ise 13 eser bulunmaktadır.


 


Parça Listesi


 


A Yüzü


1. Gelmişim Meyhaneye


2. Fosforlu Cevriye


3. Hüzzam Peşrev - Beklerim Her Gün


4. Kader Unuttu Bizi


5. Kim Derdi Ayrılacağız


6. Alıverin Bağlamamı


 


B Yüzü


1. Özür Diliyorum Senden


2. Ne Senden Geçerim Ne Meyhaneden


3. Aşk Şarabı Acıdır


4. Çıkma Karşıma Karşıma


5. Sarhoşum Oy Oy


6. Fındıklı Bizim Yolumuz


 


 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız