5/5 - 3 Kişi Yorum Yap
23,92 TL
29,9 TL %20
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Albüm Açıklaması


MUSTAFA KANDIRALI ÖZEL SEÇKİ ALBÜMÜ PİYASAYA ÇIKTI!

"Mustafa Kandıralı gerçekten üst düzey bir müzisyen."
BBC Radyosu World Music programcısı Charlie Gillett

"Kuşkusuz Mustafa Kandıralı'nın 20.yüzyılın esas müzik dâhilerinden olduğunun dünya çapında kabul edilmesi sadece zaman meselesi."
Daily Telegraph gazetesi yazarı Mark HudsonTürkiye'de yıllardır klarnet denince akla gelen ilk isim olan Mustafa Kandıralı'nın Uzelli repertuarında yer alan, 70'li ve 80'li yıllara ait kayıtlarından 15 seçme eserin yer aldığı albümü "Mustafa Kandıralı", piyasaya çıktı.

Klarnet aşkıyla 13 yaşında Kandıra'daki evinden kaçıp yürüyerek İstanbul'a gelen Mustafa Kandıralı; gece gündüz demeden 50 yılı aşkın bir zaman dilimi içindeki sanat yaşamına onlarca plak, 20'den fazla kaset sığdırdı. Yaklaşık yirmi yıl boyunca TRT'deki programlarıyla neşeli bayram sabahlarının simgesi haline geldi. Safiye Ayla, Müzeyyen Senar, Zeki Müren gibi değerli yorumculara eşlik etti. Yeteneği, çalışkanlığı, esprili mizacı, seyirciye ve çalışma arkadaşlarına olan saygısı ile müzik dünyasında bir ekol yarattı. Sadece Türkiye'de değil yurtdışında da bir klarnet ustası olduğunu ispat etti, hayranlar edindi. Louis Armstrong ile beraber çaldı. Dünyanın dört bir tarafında yapılan konserler ve resitallere katıldı.

Ne yazık ki kalp ve diyabet rahatsızlığı sebebiyle artık profesyonel olarak klarnet çalamayan "Kandıralı" hakkında detaylı ve arşiv niteliği taşıyan bir çalışma şimdiye dek yayınlanmadı. Bu noktadan hareketle Mustafa Kandıralı için ona yakışacağını umut ettiğimiz özel bir seçki albümü hazırladık. Oyun havalarından taksimlere, roman havalarından çiftetellilere eşsiz yorumuyla "Kandıralı" imzasını taşıyan 15 eser, sanatçının daha önce Uzelli etiketiyle yayınlanmış albümlerinden derlendi. Sanatçının bu albümleri de ilk kez CD formatında, yeniden ses kaliteleri yükseltilmiş ve kartonetleri yenilenmiş olarak önümüzdeki günlerde piyasaya çıkarılacak.

"Mustafa Kandıralı" özel seçki albümü için yeniden "mastering" yapılıp dijital olarak ses kalitesi yükseltilen kayıtlar, Müzikolog Melih Duygulu tarafından hazırlanan bir kitapçık ile beraber piyasaya çıkıyor. Mustafa Kandıralı'nın hayat hikâyesi, eserleri ve icra özellikleri, Türk müziği piyasasında Kandıralı, dostlarının Kandıralı hakkında anlattıkları ve son olarak albümde yer alan eserler hakkında notlar başlıklarının ele alındığı 96 sayfalık kitapçık, İngilizce ve Türkçe olarak hazırlandı. Albüm, Türkiye'nin ardından Amerika ve Avrupa'da da satışa sunulacak.

Sizi yeniden o yıllara götüreceğini umduğumuz bu kaydı keyifle dinlemeniz dileğiyle.


Albüm İçeriği
1.Uşşak Taksim
2.Haydar Haydar
3.Firuze Arabesk
4.Çiftetelli (Nonoşum)
5.Modern Anadol
6.Kırbaç Romanı
7.Karcığar Taksim
8.İki Çeşmelik Romanı
9.Kürdili Hicazkar Saz Semaisi
10.Priştine Oyun Havası
11.Bahriye Çiftetellisi
12.Tavas Zeybeği
13.İskeçe Romanı
14.Aydın Roman Havası
15.Hicaz Dolap


Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

09.02.2015

Gozunuz Kapali Alabilirsiniz

Eger ustadin elinizde bir CD´si yoksa bu albumu gozunuz kapali alabilirsiniz. Icindeki kitapcik ta cok bilgilendirici. Bir yandan muzigini dinlerken bir yandan da bilgileniyorsunuz. Ussak taksim beni baska bir boyuta goturuyor, ust uste 10 kere dinlerim. Oyun havalari zaten uzmanlik alani, 9/8 liklerdesen Roman kulturunun kendisi. Sen beni dinle beni, albumu gozun kapali al ve yillarca dinle :)

Albüm içeriği
Uşşak Taksim  
Haydar Haydar  
Firuze Arabesk  
Çiftetelli (Nonoşum)  
Modern Anadol  
Kırbaç Romanı  
Karcığar Taksim  
İki Çeşmelik Romanı  
Kürdili Hicazkar Saz Semaisi  
Priştine Oyun Havası  
Bahriye Çiftetellisi  
Tavas Zeybeği  
İskeçe Romanı  
Aydın Roman Havası  
Hicaz Dolap  

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız