Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


19 Ocak 1964 yılında, John F. Kennedy suikastinden 2 ay sonra, Boston'da Holy Cross Katedrali'nde sivil ve dini bir anma töreni gerçekleştirildi. Dünyayı şok eden bu olayın ardından başpiskopos ve Kennedy'nin yakın aile dostu Richard Cardinal Cushing, Mozart'ın "D Minor Requiem"'i ile bu önemli ayini bir araya getirdi.
Kennedy ailesinin ileri gelenlerinin katılımıyla 1800 kişilik katedralde gerçekleşen dinletiyi tüm dünya televizyonlardan canlı yayında izledi. Erich Leinsdorf yönetiminde Boston Senfoni Orkestrası, 4 seçkin solist ve 180 koro solisti kentin en büyük koro topluluğunu oluşturarak Mozart'ın başyapıtını muhteşem bir performansla sergiledi. Müzik direktörü Leinsdorf, bu eseri seçme sebebinin iki önemli karekter arasındaki paralel benzerlikle ilgili olduğunu şu sözleriyle açıkladı; "Her ikisi de farklı yüzyıllarda yaratıcı kişilikleri, dokunulmazlıkları ve çağını aydınlatan özellikleri ile yeni nesillere dokunuyor. Zamansızlık ve ölümsüzlük ile farklı çağları bir araya getiriyor"
The Kennedy Memorial in Boston (Boston'da Kennedy'yi Anma) RCA Victor tarafından 2CD'lik box set olarak kayıt edildi. 50 yıl sonra bu trajik olayı, orjinal dökümanlar ve "Mozart - Requiem" ile tekrar anıyoruz.

DİSK 1

1. Offertoire
2. Introitus: Requiem
3. Kyrie
4. Oratio / Epistola / Graduale / Tractus
5. Dies Irae
6. Tuba Mirum
7. Rex Tremendae
8. Recordare
9. Confutatis
10. Lacrimosa
11. Evangelium

DİSK 2

1. Domine Jesu
2. Hostias
3. Praefatio / The Canon Of The Mass
4. Sanctus
5. Consecratio Missae
6. Benedictus
7. Pater Noster
8. Agnus Dei
9. Communio
10. Lux Aeterna
11. ChaconneDisk Sayısı: 2

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız