0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
9,6 TL
12,0 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 27 Ağustos - 29 Ağustos
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Albüm Açıklaması

Müziğin bebek gelişimi üzerindeki etkileri, yapılan araştırmalarda elde edilen sonuçlara göre doğumdan üç ay öncesinden itibaren bebeğe klasik müzik dinletmek onun zihinsel duygusal fiziksel ve sosyal gelişimini olumlu yönde geliştirdiğini, bilimsel zekanın, kulak ve dilin gelişimine yardımcı olduğu kanıtlanmıştır. Klasik müzik dinleyen bebeklerin daha çabuk büyüdüğünü ve yaşamlarının ilk yıllarında stresten daha hızlı arındıklarını belirlenmiştir.

Klasik mzik çalındığında bebekelerin kalp atışları düzene girmiş nefes alıp vermeleri kolaylaşmıştır. Anne karnından itibaren müzik dinletilen bebeklerin psikolojik gelişimleri de olumlu yönde olmuş, hırçın davranışlar yerine uyumlu davranışlar sergiledikleri ortaya çıkmıştır.

Klasik müzik zeka ve beyin gelişimini güzel konuşma yeteneğinin gelişmesi ve ilk aylarda beslenmeden sonra olumlu etileyen en önemli faktörün müzik olduğunu göstermektedir. Özellikle klasik müzik beyinde sakinlik hissi yayan alfa dalgalarını harekete geçirmektedir. Müzik dinletilen bebeğin hareket kabiliyeti, müziği duyduğunda yaptığı eşlik hareketleriyle küçük kas ve büyük kas gelişimini hızlanmaktadır.

 

Parça listesi

 

1. Sleep my little prince

2. Rondo - Sonata in dur kv 545

3. Nun vergissleses - La nozze di figaro

4. Allegro - Sonata in es dur kv 282,3.sat2

5. Romanze - Eine kleine nachtmusik

6. Menuett - Eine kleine nachtmusik

7. Ein maedchen oder weibchen - Die zauberflöte

8. Sonata in a dur kv 331, 1, satz

9. Menuett - Sonata in es dur kv 331, 2, satz

10. Andante - Sonate in es dur kv 545

11. Adagio - Sonata in es dur, kv 282, 1.satz

12. Rondo - Eine kleine nachtmusik

 

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
;
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız