Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Yapımcılığını Anadolu Müzik Yapım ın üstlendiği, çok özel bir albüm olan Sırnağme'nin ilk albümü "Meyler Süzülsün", Anadolu Müzik etiketi ile Mayıs 2015 te beğeninize sunuluyor.

Kemençe, gitar ve perküsyon tınılarıyla şekillenen "Meyler Süzülsün" albümü, 14. Yüzyıldan günümüze kadar olan Türk-Osmanlı müzik repertuvarının en özel örneklerini içermektedir. Bu özel eserlerin, bugüne kadar denenmemiş bir anlayışla, gitar ve kemençe için düzenlenmesi Sırnağme'yi farklı kılan en önemli noktadır.

Anadolu Müzik tecrübesiyle dinleyiciye ulaşacak olan "Meyler Süzülsün", Meragi'den Neşet Ertaş'a, Ali Ufki Bey'den Hacı Arif Bey'e uzanan geleneksel ve klasik Türk müziği eserlerinin yanında, Brahms ve Bach gibi klasik Avrupa müziğine yön vermiş bestecilerin eserlerinin de yer aldığı bir çalışmadır.

Filiz KAYA (Kemençe) ve Kâzım ÇOKOĞULLU (Gitar)'dan oluşan Sırnağme'nin temel amacı, büyük Türk kültürünün bir yansıması olan Türk müziğini, özü korunarak en kısa yoldan ve sadelikle dinleyiciye ulaştırmaktır.

Filiz KAYA ve Kâzım ÇOKOĞULLU, Sırnağme ve solo kariyerlerinin yanında, doktoralarını almış ve Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi'de akademik görevlerini sürdüren sanatçılardır.


Albüm İçeriği
1.Nikriz Peşrev - Ali Ufki Bey
2.Elif Dedim Be Dedim - Hisarlı Ahmet
3.Bülbülüm Altın Kafeste - Selânik
4.Nikriz Sirto - Tanburi Cemil Bey
5.AmedNesîm-i Subh-dem - Abdülkadir Meragi
6.Brahms 3. Senfoni-Meyler Süzülsün Hacı Arif Bey
7.Çeçen Kızı - Tanburi Cemil Bey
8.Yalan Dünya - Neşet Ertaş
9.Air - Bach
10.Havada Durna Sesi Gelir - Hisarlı Ahmet 


Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız