Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Kilamên Kurdên Mesîhî (Kürt Hıristiyan Ezgiler), Türkiye'de Kürt dilinde (Kurmanji) yazılmış ilahilerden oluşan bir antoloji ve bu alanda yapılmış ilk çalışmadır. Bu çalışma, alanında iyi bir üne sahip olan türkü yorumcusu Fırat Başkale tarafından hayata geçirilmiştir. Albüm, Kürtçe dilinde konuşan İsa Mesih izleyicilerinin sesi ve hatta, onların düşüncelerine, değer yargılarına, inançlarına ve kültürlerine açılan bir pencere olmakta, ayrıca bu ülkedeki farklı kültürlerin tanınmasında önemli bir rol oynamaktadır. Şarkıların sözleri, Türkçe, Kürtçe, ve İngilizce olmak üzere üç ayrı dilde yazılmıştır.

Bu proje, 10 şarkıdan oluşmakta, şarkılar, hem Doğu'nun, hem de Batı'nın müzikal öğelerini içermektedir. Bağlama, balaban, kaval ve davul gib folklorik enstrümanların da bulunduğu eserlerin tümü, Kürt müzisyenler tarafından icra edilmiştir. Albüm hafif bir eser olan "O Taht üzerinde oturan", ve "Sıkıntıya düşersen" adlı ritmik eserlerde olduğu gibi değişken tarzlar içermektedir.


Albüm İçeriği
1.Sıkıntıya Düşersen
2.Sen Kutsalsın
3.O Taht Üzerinde Oturan
4.Sen Kutsalsın Biz Adını Yüceltiriz
5.Neden Üzgünsün Ey Canım?
6.Ey Arkadaş Dünyada
7.Uluslar Sevinsin
8.Her Gün Önüne Geliriz
9.İsa Mesih Yarimdir
10.Bugün Davut'un Kentinde


Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız