5/5 - 1 Kişi Yorum Yap
16,15 TL
19,0 TL %15
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 17 - 19 Ekim
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Albüm Açıklaması


Kırık Kalpler Albümü; 60’ların, türk sinemasının altın yıllarını süsleyen ve insanın yalnız kulağına değil, yüreğine de takılıveren o acılı, belki biraz ağdalı melodilerin bugüne bir yansıması. ‘Neydi o günler’ dediğimiz, belki olduklarından biraz fazla şeyler yüklediğimiz o zamanlara, Zeki Müren ve diğer ustaların dudaklarından dökülen nağmelere bir saygı duruşu.

Albümde aşkın nerdeyse her hali var: Aşkı bedende aramayan ‘Faniler’… bir satılık aşk ağıtı olan ‘Boş Pavyon’… akıp gidiveren ‘Su Gibi’… ve ‘çağdaş aşkın’ manifestosu ‘Aşık Olma’. Tabii albümde Orient Expressions’ınn alamet-i farikaları da var: ‘Electro-tense’ tonlarıyla ‘Poyraz’, ‘Ne Olur Geri Dönme’, yerel ilmeklerle örülmüş ‘Derde Düştüm’ ve İstanbul’a hınçlı bir güzelleme denilebilecek ‘Şehristan’… ‘Angels’ ise albümün sürprizi, Orient Expressions ekibiyle Jhelisa yan yana gelince neler olabileceğinin bir işareti. Afro-Anadolu ritmleriyle ‘Başka bir Aşk’ ve New Orleans’la Balkanların tadını karıştırmayı beceren ‘Tutsak’, albümü tamamlayan diğer isimler.


Albüm İçeriği
1.İntro
2.Su Gibi
3.Poyraz
4.Faniler
5.Tutsak
6.Angels
7.Ne Olur Geri Dönme
8.Başa Sar Beni
9.Şehristan
10.Derde Düştüm
11.Başka Bir Aşk
12.Boş Pavyon
13.Aşık Olma
14.Outro
15.Rewind Me
16.Su Gibi (Enstrumantal)


Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız