Ürün geçici olarak temin edilememektedir
;

Kelebeğin Rüyası Albüm Açıklaması

 


Kelebeğin Rüyası filminin seyirciyi derinden etkileyen müziklerinin, Rahman Altın imzalı soundtrack albümü müzik severlerle buluştu. DMC etiketiyle tüm müzik marketlerde yerini alan 30 özgün bestenin bulunduğu albümde Prag Flarmoni Orkestrası, 70 kişilik dev bir kadro ile Altın'ın bestelerine hayat verdi.
Rahman Altın'ın müzik ve sinema otoriteleri tarafından 'sinema tarihine geçecek' diye tanımlanan eserlerini çalan Prag Flarmoni Orkestrası daha önce 'Conan The Barbarian', 'District9' ve 'Star Wars: The Clone Wars' televizyon serisi gibi büyük projelerin de müziklerini icra etmişti. Filmin özgün müziklerinden oluşan senfonik bir albüm olan Kelebeğin Rüyası'nda, Rahman Altın'ın Kelebeğin Rüyası için bestelediği 30 özgün parçanın yanı sıra söz ve müziği Fehmi Ege'ye ait filmin balo sahnesinde yer alan ve İrem Şentürk'ün seslendirdiği 'Mehtaplı Bir Gecede' parçası da yer aldı.
Yılmaz Erdoğan filmdeki parçalara ruhunu katan Rahman Altın'a albüm kapak yazısında şöyle teşekkür etti:
'Ellerin ve dimağın dert görmesin Rahmanım.
Gün gelir, yolcu vedalaşır. Gün gelir, gidilir. Geriye filmler, şarkıyar kalır ve bazen, yani işler yaver gittiğinde, kendisi de müziği de çok uzun yaşayacak filmler kalır.
Güzel anlatılmış öyküleri, kalbin akorduyla bestelenmiş şarkıları unutmak da mümkün olmaz hatırlamamak da.
Nice şarkılara Rahmanım...
Nice filmlere…'
Yılmaz Erdoğan, filmde canlandırdığı usta şair Behçet Necatigil'in 'Gece ve Şair' siirini ve filmin son sözü olan 'Belki'yi albümün ön sözü olarak albüme okudu. Erdoğan kendi şiir albümünden uzun zaman sonra ilk kez şiir kaydı yaptı. 'Gece ve Şair' şiirinde Erdoğan'a Kıvanç Tatlıtuğ da eşlik etti . Ayrıca Behçet Necatigil'in 'Sevgilerde' adlı şiiri filmde yer almamasına rağmen Yılmaz Erdoğan tarafından albüm için seslendirildi.
Kıvanç Tatlıtuğ, Muzaffer Tayyip Uslu'nun 'Talihsiz Adam', 'Daktilo Bolluğu', 'Ermişin Rüyası', 'Yaşadığımız', 'Islık', 'Bi Koku Var Sende', 'Aynalardan Evvel', 'Günaydın Muzaffer Bey' şiirlerini, Mert Fırat ise filmde hayat verdiği Rüştü Onur'un 'Sen Varken', 'Nedamet', 'Öpüşmek Yasak', 'Alnımın Yazısı' şiirlerini seslendirdi. Belçim Bilgin de filmde karakterinin yazdığı 'Unutmak' isimli mektubu ve Muzaffer Tayyip Uslu'nun 'Aynalardan Evvel' şiirleri ile albümde yer aldı.


Albüm İçeriği

1.Belki
2.Kelebeğin Rüyası
3.Piknik
4.Sanatoryum
5.Anlatacak Çok Şey Var
6.Sen Varken
7.Talihsiz Adam
8.Daktilo Bolluğu
9.Unutmak
10.İstanbul'a
11.Kartopu
12.Nedamet
13.Öpüşmek Yasak
14.Ermişin Rüyası
15.Kelebek Uyandı mı?
16.Yaşadığımız
17.Islık
18.Bir Koku Var Sende
19.Önce Öksürüverdim
20.Aynalardan Evvel
21.Şairler Duvarı
22.Zonguldaklı Şairler
23.Elveda Muzaffer
24.Elveda Rüştü
25.Alnımın Yazısı
26.Günaydın Muzaffer Bey
27.Maden
28.Gece ve Şair
29.O Kadar Beyazsın ki
30.Sevgilerde
31.Mehtaplı Bir Gecede


Disk Sayısı: 1

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.