35,25 TL
Standart Teslimat : 27 Mart - 30 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Kadının Gücü Albüm Açıklaması

 


“Bestemi benim yazmadığımı, ya da başka bestecilerden yardım gördüğümü kesin biçimde ileri süren haberler bana ulaştı. Hatta, bir keresinde, Rebecca Clarke’ın başkasına ait bir takma isim olduğunu -başka bir deyişle benim var olmadığımı- bildiren bir gazete kesiği aldım. O yüzden, bu vesileyle gerçekten var olduğumu, vurgulamak istiyorum. Viyola sonatım benim yardım görmeksizin yaptığım kendi öz bestemdir!”

Bu satırlar Amerikalı besteci Rebecca Clarke’ın otobiyogafisinden. Clarke 1919’da tamamladığı ‘Viyola Sonatı’nı aynı yıl uluslararası bir yarışmaya gönderdi ve iki birinciden biri oldu. Kazanan isimler zarftan çıkarıldığında, jürinin yüzünde müthiş bir şaşkınlık ifadesi belirdi, çünkü bestecilerden biri kadındı. Şimdi o eser iki kadın müzisyen Esra Pehlivanlı ve Anastasia Safonova tarafından icra ediliyor. Bu CD’nin yapımına destek veren de, çevreye ve sanata duyarlılığıyla “saygıdeğer” nitelendirmesini hakeden bir kadın Nirvana Aydıner olunca albümün adının neden ‘Kadının Gücü’ olduğu daha iyi anlaşılıyor.


Albüm İçeriği

1.Impetuoso - Rebecca Clarke
2.Vivace - Rebecca Clarke
3.Adagio - Rebecca Clarke
4.Allegro amabile - Johannes Brahms
5.Allegro appassionato - Johannes Brahms
6.Andante con moto - Johannes Brahms
7.Fantasie - Paul Hindemith
8.Thema (mit Variationen I - IV) - Paul Hindemith
9.Finale (mit Variationen V - VII), Coda - Paul Hindemith


Disk Sayısı: 1

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.