Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Jazz Turca - 2, müzisyen Alpay Ünyaylar önderliğinde alanlarında duayen müzisyenlerle birlikte hayata geçmiş bir projedir. Projede geleneksel Türk müziği eserleri ve türküler jazz müzik formatında yeniden yorumlanıyor. Jazz müziğin içerdiği tınılar ve aksak ritimlerin benzerlerine türkülerde ve geleneksel sazlarda rastlamak mümkündür. Batı kökenli bir tür olan jazz ile Anadolu'ya ait ezgileri birleştirilerek müziğin evrensel duruşuna da bir gönderme yapılmaktadır. Bunu yaparken yerel unsurlardan kopulmadan ve orijinale müdahale edilmemektedir. Bunun için jazz enstrümanlarının yanında ney, kanun, keman gibi enstrümanlar da orkestrada yer almaktadır.

Jazz Turca'nın amacı geleneksel müziğimizin devamlılığına mütevazi bir katkıda bulunmak ve müzikseverlere bildikleri, aşina oldukları sesleri taze ve farklı bir formda sunmaktır. 2010 yılında Jazz Turca projesi bir müzik albümü olarak raflarda yer ini almış ve ardından TRT Müzik ekranlarında televizyon programı olarak yayınlanmıştır.

İkinci albümde,Türk sanat müzigi ve Türk halk müzigi eserlerini jazz armonileri ve melodileriyle süsleyerek, etnik ezgilerimizi daha genis kitlelere ulastırmayı hedeflemektedir.

ATEŞ MÜZİK Etiketiyle ile yayınlanacak olan albüm 25 MAYIS 2015 Pazartesi günü müzik marketlerde yerini alacak..


Albüm İçeriği
1.Arpa Buğday Daneler
2.Feraye
3.Kadifeden Kesesi
4.Eklemedir Koca Konak
5.Elmayı Top Yapalım
6.Bakmıyor Çeşmi Siyah Feryade
7.Konyalı
8.Gül Kuruttum
9.Vardar Ovası
10.Medet


Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.