Disk Sayısı : 1

Medya Cinsi : CD

Serdar Ataşer’in uzun süredir beklenen yeni albümü! Serdar Ataşer’in Kalan Müzik’ten yakında çıkacak yeni albümü ‘İş İşten Geçer Geçmez Ordayım’ın yapım süreci neredeyse 20 seneye yayıldığından, meraklılarında beklenti ve heyecana yol açmı ... Tamamını gör

Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması

Serdar Ataşer’in uzun süredir beklenen yeni albümü!

Serdar Ataşer’in Kalan Müzik’ten yakında çıkacak yeni albümü ‘İş İşten Geçer Geçmez Ordayım’ın yapım süreci neredeyse 20 seneye yayıldığından, meraklılarında beklenti ve heyecana yol açmış durumda… Ataşer, albümün bu uzun zaman diliminde yapılmış kayıtlardan, 10 şarkılık bir bölümü içerdiğini, kalan sözlü ve enstrümantal parçaların da arayı çok açmadan yayınlanacak sonraki albümlerinde yer alacağını belirtiyor.

Ataşer bu albümünde, kendi eserleri dışında Meltem Ahıska, Mehmet Budak, Murathan Mungan, Leyla Tuna’nın şarkı sözlerini ve Edip Cansever’in 3 uzun şiirinden seçtiği bölümleri besteledi. Bir önceki (1998-Kalan) albümü ‘Avdet Seyri’nde birlikte çalışmış olduğu kadim dostları, tanınmış müzisyenler; Cem Aksel, Turgut Alp Bekoğlu, Sumru Ağıryürüyen, Akın Eldes ve başka birçok sevdiği müzisyen, ona kayıtlarda yine eşlik etti.

Albümün isim parçası, ‘İş İşten Geçer Geçmez Ordayım’ın müziğinde İskender Paydaş’ın, Edip Cansever’in Tragedyalar şiirinden bölümler içeren‘ Silahlı Eleştiriler’in müziğinde ise Cem Aksel’in hatırlı katkıları var.

Albümün mix ve master aşamasında yine Hakan Kurşun, Ömer Avcı, Metin Kalaç, Fuat Domaniç, Murat ‘Mayki’ Başaran ve aşina olduğumuz başka isimleri görüyoruz. Ateşer, yıllar süren albüm kayıtlarının final edit ve mixlerini aynı zamanda grubunun klavyecisi olan Mesut Uçar’la beraber Ayvalık’ta yaptı.

 

Parça Listesi

 

1. Gücünüz Yok

2. İş İşten Geçer Geçmez Ordayım

3. Soygun

4. Sevgililik

5. Geç Tango

6. Kompile Kompile

7. Ayın Yüzü

8. Silahlı Eleştiriler

9. Kırılgan

10. Yerinde Duramayan Adam

 

 

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!