Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Söylenmemiş olanın söylediği,anlatılmamış olanın anlatıldığı türküler...
Türküler,halk edebiyatının sözlü geleneğinden doğan,ağızdan ağza yayılan yaşatılan ezgilerdir. Kültürümüzün en kıymetli hazinelerinden biri olan türkülerimiz;insanımızın sevgisini,acısını,ayrılığını anlatan ve kısaca insanımızın tüm özelliklerini ve ruh halini en samimi bir şekilde dile getiren kültür varlığımızdır.
Ana ben gidiyom düşmana karşı diyerek yola çıkan ve dönüp dönemeyeceği belli olmayan yüz binlerce vatan evladının duygularını dile getiren Çanakkale içinde aynalı çarşı,hem hastalığı,hem de hasretliği artan yozgatlı gencin hastane penceresinde incir ağacına bakarak ellerin vatanı bana yurt oldu dediği Hastane önünde incir ağacı türküsü,İstanbula çalışmaya giden sevdiğinin gurbetten dönmesini gözleyenlerin söylediği Yarim İstanbul Mesken mi Tuttun türküsü,Karacaoğlan'ın yazdığı Elif'e karlar altında yaktığı İncecikten Bir Kar Yağar türküsü coğrafyanın eseridir.


Albüm İçeriği
1.Çanakkale İçinde Aynalı Çarşı
2.Hastane Önünde İncir Ağacı
3.Hey Oneşli Onbeşli
4.Erzurum Çarşı Pazar
5.Yarım İstanbul'u Mesken Mi Tuttu
6.İncecıkten Bir Kar Yağar
7.Güvercin Uçuverdi (Misket)
8.Yüksek Yüksek Tepelere Ev Kurmasınlar
9.Hekimoğlu
10.Kiziroğlu
11.Koroğlu(Benden Selam Olsun Bolu Beyine)
12.Kışlalar Doldu Bugün (Uzun Hava)

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.