Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Adile Yadırgı'nın "Seyr-i Âlem"i 2005 yılında dinleyiciyle buluşmuştu. Daha bu ilk albümde kendi dinleyici kitlesi ile kurduğu özel ilişkinin ardından ikinci solo albümü de, onun güçlü yorumuna ve şiirsel sesine tutkun müzikseverler tarafından, uzunca bir süredir merakla bekleniyordu.
Yadırgı bu albümü yapma sürecinde, Türkiye'de ve yurtdışında dünya çapında birçok müzisyenin kendi sahnelerinde türkülerini paylaştı. Kolektif ve nitelikli işlerin içinde kendine has üslubuyla şarkılarını söylemeye devam etti. "Hemhal" hem ilk albümden el alıyor, hem de bu deneyimlerden.
"Hemhal" de Nokta isimli şarkıyla kentin ritminden, kentli insanın kalabalıklaşan ruhundan söz ederken, Mardin Dağları isimli eserle de dinleyenlere hem bir arzuhal bildiriyor hem de usul bir sevdadan bahsediyor. Albümde Nokta'nın girizgâh gülün bülbülle hallerini bir gazel tadında duyarken, bir yandan da teke yöresine ait türküyle "gülleri kokmaya" davet edileceksiniz. Albümün devamında Pir Sultan Abdal deyişi ve yorumcunun Neriman Altındağ Tüfekçi' den dinleyip söylediği Gaziantep yöresinden bir de uzun hava var.


Albüm İçeriği
1.Akşam Oldu Yakamadım Gazımı
2.Nokta Intro
3.Nokta
4.Mardin dağları
5.İstanbul
6.Gülleri Kokmaya Geldim
7.Sare
8.Gönül Niçin Ahvalimi Bilmezsin
9.Ben de Şu Dünyaya Geldim Geleli


Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.