0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
16,12 TL
19,9 TL %19
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 16 - 18 Kasım
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Albüm Açıklaması

“Aşk” tüm kâinatın “Âmin” deme biçimidir.

Elinizdeki bu albüm otuz yılı aşkın bir süredir ortaya koyduğum eserlerimden, duru, yalın bir seçkidir. Müziğimde ki  ruhun net bir şekilde duyulmasını sağlayan yepyeni keman ve piyano transkripsiyonlarıdır.

Müziğin simyasında iki element daima birbirlerini var ederler. Bunlardan ilki; ruhun fısıltıları ile gelen  orijinal beste / melodi, diğeri  ise o melodiyi matematiksel bilgiyle ve deneyimle işitil kılan orkestrasyon / düzenleme. Benim çalışma prensiplerimde bu iki etki daima aynı anda var olurlardı ve o eserin oluşma aşamasında hep birbirlerine yol gösterirlerdi; ta ki bu albüme kadar.

Albüme başladığım anı hatırlıyorum. Aklımın odasında yıllarca tanıdığım, albümlerimin kalpleri olan;  Mevlana, Yunus  Emre, Leyla, Mecnun, Mara Despina, Hürrem, Fatih, Vivaldi... Hepsi şimdi tek bir nota kağıdında. Daha önce onları eser haline getirmiş düzenlemeler ve enstrumanlardan arınmış, çırılçıplak, boş bir portede sadece keman notaları olarak vardılar. Bunca yıl sonra onlarla ilk kez baş başa kalmıştım. Salt melodi, iç ses,  başka hiç bir kostüm yok.

Şimdi bu ıssız melodilere bu kez  gösterişten arınmış, yeni bir ifade şekli, yeni bir dost, yeni bir kapı gerekiyordu. Mütevazı  bir Câmedan; piyano...

Erkin Onay ve Başar Can Kıvrak, dünya ölçeğinde bizim gururumuz olan az sayıda sanatçılarımızdan. Bu albüm, onların mesleki duyarlılıklarının ve sanatsal disiplinlerinin bir örneği. Projeyi onlara anlattığım ilk andan, kayıtların tamamlandığı son ana kadar günlerce müzikal kusursuzluk için her şeyi içtenlikle yaptılar, ne kadar teşekkür etsem az.

Gönderilmemiş Aşk Mektuplarını göndermeye karar verdiğimde amacım, sizlerde de olduğunu tahmin ettiğim o saklı satırların yazıldığı kalplerle bir kez daha yüzleşmek ve  o anıların suskunluğunda sizlerle bir arada olabilmekti.

 

Yapım: POeM Müzik Prodüksiyon

Tüm beste, piano ve keman düzenlemeleri: Can Atilla

Kayıt, mix ve edit: Erkin Onay

Kapak fotoğrafları: Zeynel Yeşilay Arşivi

Can Atilla asistanı: Mahir Şafak Tuzcu

Mastering: Utku Küçük

Kapak tasarımı: Şeref İnce

Piyano: Steinway & Sons

Keman: Giuseppe Baldantoni, 1834 Ancona

 

 

Parça Listesi

1. Vivaldi İstanbul’da (akustik cover)

2. Hamamda İlk Gözyaşları (akustik cover)

3. Aşk-ı Hürrem (akustik cover)

4. Sultanlar Aşkına (akustik cover)

5. Mara Despina (akustik cover)

6. Yunusname (akustik cover)

7. Rumeli Hisarı’nın Yapılışı (akustik cover)

8. Leyla İle Mecnun (akustik cover)

9. Şubat (akustik cover)

10. Mesnevi (akustik cover)

11. Kalp (akustik cover)

12. Hıçkırıklar (akustik cover)

 

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız