Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Saffet Şimşek/Geşt Ü Güzar Albümünde, Halk Türkülerini Abartısız Ve Samimi Bir Üslupla Yorumlamaktadır...

İlk albümü "dört mevsim Türküler" ile arşiv çalışması yapan Şimşek, ikinci albümü Geşt ü Güzar ile halk Türkülerini kendine has, abartısız,içten söylemeyi amaçlamıştır.Sanatçı bu albümde kültürel değerleri sahiplenirken,sade ve yalın bir söyleyiş ile Türkülere can vermiştir.

Anadolu insanı, kendisini insanlığın her türlü halini ifade edebilen binlerce, Türkü, mani, ağıtla ortaya koymuştur. Bugün popüler kültürün her şeyin içini boşaltan eğilimine inat, insanlarımız kendilerini samimi olarak ifade etmek istedikleri her durumda Türkülere sığınmışlardır. Her ortamda, her durumda, türkülerle dile getirmişlerdir duygularını... Belki ülkenin güncel "kültür" öğeleri popülerlikle belirleniyor ama gerçek kültürel birikimin en önemli unsurları Türkülerde ifadesini buluyor.


Albüm İçeriği
1.Aşkın Odu
2.İpek Mendil
3.Pazarlık mı Olur
4.Değirmen Başında Vurdular Beni
5.Tamburam Rebab Oldu
6.Karanfil Ekilendi
7.Gidiyorum Dertli Dertli
8.Küstürdüm Barışamam
9.Niçin Ağlayayım Niçin Gülmeyim
10.Bir Güzelin Hasretinden Ahından
11.Sarı Çiçek Sarartiyi Dağları (U.H)


Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız