21,2 TL
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Galip'çe-Ölürüm Sensiz Albüm Açıklaması

 

Ünlülerin Prodüktörü Kendi Albümünü Yaparak Müzik Dünyasına ‘Veda Etti’

 

“ Bize biçilen ömür, geride bıraktığımız eserlerin yaşıdır aslında. Ömür bizlere sunulan hayatı yaşamak değildir sadece. Soluk aldıkça güzel işlere, onurlu eylemlere bir aslan yürekle imza atmaktır hayat. Hayat bir türkü okumaktır, suskun gönüllerde çığlık olmaktır…”

1952 yılında Hakim babanın ve öğretmen annenin çocuğu olarak, Samsun'da dünyaya gelen müzisyen Galip Kayıhan, Samsun Maarif Kolejini ve daha sonra ise Yüksek Turizm ve Öğretmenlik Okulu’nu bitirdi. Hakim olan babası, merhum Mahzuni Şerif’i yargılarken, “ bu kadar güzel sözleri yazan ve söyleyen insan suçlu olamaz “ diyerek, sanata ve sanatçıya değer vermiştir. Oğlu Galip Kayıhan’ın sanata başlarken en büyük destekçiside hakim babası olmuştur.

 

Tesadüf eseri tanıştığı Edip Akbayram ile Dostlar grubunu kurup, profesyonel müzik hayatına başlamıştır. Vecdi Ören ( bas gitar ), Koral Sarıtaş (davul), Cudi Koyuncu (bağlama, yaylı tambur, cura), Galip Kayıhan (solo gitar) ), Edip Akbayram’dan kurulu Dostlar grubunda çalıp ve solist olarak yer almıştır. İlk plaklarını çıkaran grup, ardından Anadolu’nun bütün büyük şehirlerini içine alan kırk günlük bir turneye çıkmış, turne dönüşü ise menajerleri Tuncel’in organize ettiği Hollanda, Belçika ve Almanya’yı da içine alan Avrupa turnesine çıkmıştır.

Daha sonra gruptan Koral Sarıtaş ve Vecdi Ören ayrıldı, yerine Özkan Uğur (bas gitar), Nadir Uygun (davul) Murat Ses (org) gruba katılmıştır.

 

Galip Kayıhan'ın Hollanda'dan getirdiği yeni synthesizerlar ile Dostlar grubu Ekim ayında Aşık Mahzuni'den "Affetmem Seni" ve "Darağacı" şarkılarının kayıtlarını yapmışlardır.Bu iki şarkının 45'lik olarak yayınlanması tasarlanırken 1976 yılında Mehmet Emmi adlı şarkı Daraağacı'nın önüne geçerek 45'liğin ikinci yüzünü doldurmuş, Darağacı ise "Nedir Ne Değildir" uzunçalarında yayınlanmıştır.

1977 Yılında  Galip Kayıhan, Ayzer Danga, Cudi Koyuncu ve Mithat Danışan'dan oluşan kadro Nisan ayında "Zalim - Kahpe Felek" 45'liğini tamamlayarak, son konserini Spor Sergi Saray’ında gerçekleştiren Dostlar Grubu dağılmıştır. Cudi Koyuncu, Mithat Danışan'la birlikte Erenler adlı yeni bir grubun temellerini atarken, Galip Kayıhan da Koral Sarıtaş'ın kurduğu Marşandiz'e katılmıştır.

 

Sırasıyla Cem Karaca, Dervişan ve Marşandiz Gruplarında müzik hayatına onlarca albüm ve single çalışması sığdırmıştır. Marşandiz Grubu ile Türkiye’de ilk defa stüdyo sahibi müzik adamları imajını sergileyen Galip Kayıhan, 90’lı yılların birinci yarısından itibaren prodüktör olarak müzik sektörüne dönüş yapmıştır. Galip Kayıhan, müzik adamı, besteci, prodüktör ve yapımcı kimliğini, besteci olarak Ebru Gündeş, Tuğrul Arsever, Destan…. gibi birçok sanatçıya eserler vererek; prodüktör kimliğine ise Barış Manço, Burcu Güneş, Ciguli, Destan, Melih Kibar (Yadigar), Edip Akbayram, Hürriyet grubu ile Altın Mikrofon (Türk Pop Müzik Tarihi), Ziynet Sali, Mansur Ark, Ekrem Ataer…gibi pek çok albümü hayata geçirerek devam etmiştir.

 

Çok sayıda ünlü şarkıda imzası olan müzisyen Galip Kayıhan kendi albümünü yeni bitirmişti, albümünü piyasaya çıkarmaya hazırlanırken, geçirdiği kalp krizi sonunda 01/Mayıs/2018 tarihinde hayatını kaybetmiştir. Oğlu Arda Kayıhan katkılarıyla albüm sevenlerine ulaştırılmıştır.

 

Parça Listesi

CD 1

1.Adanalıyık

2.Aşk Ölümlü

3.365 Gün 24 Saat

4.Hint Kumaşı

5.Ölürüm Sensiz

6.Ülküsel

7.Şarkıların Suçu Ne?

8.Meleğim Ol

9.İtirafçı

10.Şerefe

11.Gerisi Yalan

12.Bir Haller

13.Siler Giderim

14.Utanıyorum Şehidim

15.Yüreğim Kutupta

16.1968

 

CD 2

1.Aşk, Aşk, Aşk

2.Woman Of The Night

3.Jam 55 52

4.Noah's Of Arc

5.Global Warming

6.I Feel Crazy

7.İstanbulda

8.Dance With Me

9.Born İn Your Heart

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.