0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
22,9 TL
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 28 Temmuz - 02 Ağustos
Standart Teslimat’ta 50 TL üzeri kargo bedava!

Edepsiz Gül Albüm Açıklaması


Yazar, Şair Yusuf Eradam' In "Edepsiz Gül" İsimli Albümü Müzik Marketlerde Yerini Aldı...

Yusuf Eradam'ı yazar, şair olarak tanıyabilirsiniz ya da Sylvia Plath, Paul Auster çevirmeni diye bilirsiniz; belki tiyatro eleştiri ve incelemelerinden ya da sadece denemelerinden tanırsınız; kiminiz ABD'de ve Türkiye'de açtığı beş kişisel fotoğraf sergisinden, kiminiz de onu akademisyen, hocaların hocası sevimli profesör, editör olarak tanırsınız. Derinlikli analizlerinden, yürekli ve yüreklendirici işlerinden bilirsiniz; "küçük dev adam," "yaralı çocuk mıknatısı" gibi ona takılan isimleri de işitmiş olabilirsiniz. Gary McYeah Well, Fikri Belli, Yusuf Cemali mahlasları ile yazılarını çevirdiği şiirleri okumuş olabilirsiniz. Ekşi sözlükte dedikleri gibi, elini attığı her işe hakkını veren çalışkan, üretken sevgi dolu birisidir, haiku delisi "Daçkalıdır"; anasının dediği gibi "kaşınan göz de, geri yanı sözdür."

Çok azınız onu besteci, söz yazarı, şarkıcı olarak tanır. "Dünyayı şiir ve müzik kurtaracak" diyerek büyümeyi reddetmiş çocuklardan Yusuf Eradam: "Kendimi bildim bileli şarkı söylerim" diyor, kırk yıldır da beste yapıyor.

Bahçeşehir Üniversitesi, Amerikan Kültürü ve Edebiyatı Bölüm Başkanı Prof. Dr. Yusuf Eradam'ın müzik "edepsizliklerini" değerli şairlerimizin eserlerinden yaptığı 13 beste ile "Edepsiz Gül" adlı albümde sizlere sunuyor.

Albümde Eradam'ın kendi şiirlerinden yaptığı besteler yanı sıra değerli şairlerimiz Gülten Akın, Şükrü Erbaş, Salih Bolat, Sunay Akın ve Madımak'ta yitirdiğimiz ve Eradam'ın Ankara'dan arkadaşı Behçet Aysan'ın şiirlerinden besteler yer alıyor.

Albüm satışından kendisine düşen tüm geliri 1965-73 yılları arasında okuduğu, "olmasaydı olmazdım" diye nitelendirdiği Darüşşafaka Cemiyeti'ne bağışlayan Eradam'ın albümünde Gezi direnişi şehitleri için yaptığı "Hayat Ağacı" adlı bestesi de var.


Albüm İçeriği
1.Patiska
2.Hayat Ağacı
3.Kaç Para
4.Üç Tel Ardında
5.Ali, Bağlamanı Unutma
6.Çocukları Öldürdüler
7.Amca, Senin Oğlun Olmasın
8.Nazım
9.Sevdalara Koşarım
10.Karasevda
11.Nihavent Pembesi
12.Dudak Payı
13.Edepsiz Gül


Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.