Disk Türü : CD & DVD

Disk Sayısı : 2

Ahmet ASLAN ve Kemal DİNÇ’ten yeni albüm,’’DUO’’     ... Tamamını gör

Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması

Ahmet ASLAN ve Kemal DİNÇ’ten yeni albüm,’’DUO’’

 

 

DUO, Kemal Dinç ve Ahmet Aslan’ın uzun yıllara dayanan müzikal birlikteliğinden süzülegelen 18 eserin yer aldığı arşivlik bir albüm.

 

Kimi zaman birlikte başlayan, serzenip inleyen, bazen birbaşına sızlanan, terennüm eden, yani muhabbet edercesine inileyen iki ses ve iki saz… Bu, Duo’nun Mardin’den Ege’ye,Yunus’tan Nesimi’ye uzanan sesli serüveni gibidir.

 

Dinç Sazı ve Di-Tar olarak bilinen sazları, yeni akort (Çapraz Düzeni), Misket Düzeni’ne eklenmiş yeni perdeler, bas pasajlar ve mızrapsız icra teknikleri, iki sanatçının özgün tarzını oluşturan önemli özellikleri. Eserlerde girizgah, ara ve son nağmelerin ana temalardan farklı düşünülmüş olması, gelenekselliğe yeni formlar katmış.

 

Görüntü (DVD) ve ses (CD) ekibinin canlı kaydettiği albümün sürpriz konukları ise Erdal Erzincan, Antonis Anissegos (piyano) ve Yadigar Koçer (ses).

 

 

Albüm, Kalan Müzik etiketiyle tüm müzik marketlerde ve dijital platformlarda dinleyicisiyle buluşacak. Ahmet Aslan ve Kemal Dinç’in tanıtımını yapacağı albümün ayrıca Türkiye ve Avrupa konser turneleri de olacak.  

 

Parça Listesi:

 

1. Küçük Yaşta Gurbet Elde

2. Necedir Ağlarsın

3. Üryan Geldim

4. Dünyada Tükenmez Murat Var Imiş

5. Ilahi Dostun Bağına

6. Derê Qujimi

7. Yarim Için Ölüyorum

8. Mezela Seydi

9. Aşağıdan Gelir

10. Gülyüzlü Sevdiğim

11.Evvel Benem

12. Yaylasından Inmişler

13.Senden Midir Benden Midir

14. Derik

15. Ağ Elime Mor Kınalar Yaktılar

16. Uyur Idik Uyardılar

17. Herediya

17. Ben Melamet Hırkasını

 

 

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız