4/5 - 11 Kişi Yorum Yap
Livaneli'nin bestelediği şarkılar dünyanın bir çok ülkesinde, önemli solistler tarafından kendi dillerinde kaydedildi ve konserlerde söylendi. Şarkılar Türkçe dışında İspanyolca, Katalanca, Yunanca, İngil ... Tamamını gör
26,32 TL
32,9 TL %20
ya da
60 TL üzeri kargo bedava!

Albüm Açıklaması


Livaneli'nin bestelediği şarkılar dünyanın bir çok ülkesinde, önemli solistler tarafından kendi dillerinde kaydedildi ve konserlerde söylendi. Şarkılar Türkçe dışında İspanyolca, Katalanca, Yunanca, İngilizce, Almanca, İtalyanca, Arapça, Felemenkçe, Japonca, İbranice gibi dillerde, ünlü sanatçılar tarafından icra edildi.

"Dünya Solistlerinden Livaneli Şarkıları" albümünde, bu kayıtların bir bölümü toplu halde dinleyiciye sunuluyor.

1999'da San Remo Luigi Tenco En İyi Şarkı Yazarı ödülü kazanan Livaneli'nin Lo Scrivero Nel Vento adlı bestesi İtalya'daki Zecchino D'oro yarışmasında son elli yılın en iyi ikinci şarkısı seçildi.

Mikis Thedorakis'le uzun yıllar ortak albümlere ve konserlere imza atan Livaneli'nin eserleri Zubin Mehta gibi ünlü şefler tarafından yönetildi; Londra Senfoni, Moskova Senfoni, İsrail Filarmoni, Moskova Virtüözleri, CRR, Hacettepe, İzmir Opera, Volos Senfoni gibi önemli orkestralar tarafından icra edildi.

Cannes Festivali'nde Altın palmiye kazanan Yol filmi müziğii festivalin 50 yılının en iyi müzikleri seçkisinde yer aldı.

Zülfü Livaneli’nin 1971’de başlayan müzikal yolculuğu, çağdaş halk müziğimizin ve yeni şarkı yazım sürecinin omurgası gibidir. Politik altüst oluşlarla biçimlenen bu dönemde Livaneli, son derece verimli bir besteci olarak yüzlerce şarkı yazmış, otuzdan fazla albüm kaydetmiştir. Bu besteler sadece döneminin ruhunu yansıtmakla kalmamış, unutulmuş bulunan bağlama düzenini gündeme getirmek, halk sazlarını armonik biçimde batı sazlarıyla birlikte kullanmak gibi yeniliklere de imza atmıştır.

Livaneli müziğinin belki de en önemli yanı; nitelikle niceliği buluşturması, milyonlarca kişinin söylediği bestelerinin dünyaya yayılması ve zamanla değerlerinin daha çok anlaşılarak birer klasik haline dönüşmesidir.

Livaneli için herkesin söylediği söz şudur: “Onun şarkılarıyla büyüdük!”

Evet, kuşaklar bu bestelerle büyüdü, dünya ve sanat görüşleri bu şarkılarla biçimlendi. Bundan sonra da genç kuşaklar tarafından söylenmeye devam edecekler.


Albüm İçeriği
1.Bliss - Jocelyn B. Smith
2.San Ton Metanasti - George Dalaras & The Israil Philarmonic Orchestra
3.A Les Portes de L'oblit - Maria Del Mar Bonet
4.Lo Scrivero' Nel Vento - Deniz Ünel & Piccolo Coro
5.Kız Çoçuğu - Joen Baez
6.Tora Einai Arga - Maria Farandouri
7.Le Le Le - Jocely B. Smith
8.Tots Dos Ens Equivocarem - Maria Del Mar Bonet
9.Apo To Aima Tou Ouranou - Maria Farandouri
10.CD 2
11.Danza De La Maskara Macha y Hembra - Christina Zurbrugg
12.Le Le Le - Maria Del Mar Bonet
13.To Tragoudi Tou Kavalari - Maria Farandouri
14.San Ton Metanasti - Alkistis Protopsalti
15.Today - Jocelyn B. Smith
16.Mijn Held - Liesbeth List
17.Beechwood - Jocelyn B. Smith
18.New Age Rhapsody - London Symphonic Orchestra


Disk Sayısı: 2

 

Puanlamalar

%90
%0
%10
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

06.04.2008

Dünyalar güzeli bir müzik..

Çok ama çok beğendim özellikle bliss muhteşem olmuş..