Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Türk Asıllı Almanya Doğumlu, Hollanda'da Yaşayan Caz Şarkıcısı Nihayet İki Albümü İle Türkiye'de...

Yaptığı işlerle özellikle Almanya ve Hollanda'da çok tanınan; Türkiye dahil Avrupa'nın bir çok ülkesinde festivallere katılan şarkıcı, 2007 yılında Hollanda caz vokalistliği yarışmasında birincilik ödülünü kazanmıştır. Albümlerinde geleneksel motifleri (Azeri şarkıları ve Aşık Veysel şiirlerini sentezlemesi) kullanmakla beraber çok az caz müzisyeninin yapabildiği şekilde kendi beste ve kompozisyonlarını yapar ve seslendirir.
Müzik tutkusu ve merakı O'nu Amsterdam Caz okuluna yöneltir. Üçüncü yılında bu konservatuarda ona inanan müzisyen arkadaşları ile 2007 yılında "Fidan" grubunu kurar ve konserler vermeye başlar. Halen de bu arkadaşları ile yola devam etmektedir.
Aynı yıl "Yalgızam" ve "Sen Gelmez Oldun" geleneksel Azeri şarkılarının da yorumlandığı "Colors" albümünü çıkarırlar. Tüm bestelerin kendisine ait olduğu albümde özellikle, "Everlasting Asking"
ve "Straight Ahead" parçaları olağanüstü caz şarkılarıdır.
2010 yılında "Counterpoınt" adlı ikinci albümlerini çıkarırlar. Ünlü Hollandalı kadın saksofuncu Tineke Postma'nın üçlüsü ile konuk olduğu albümde, Aşık Veysel'in iki şiirinin bestesinin yanında Azeri şarkı "Sana Bele N'oldu yar" ile "Ben Seni Sevdiğimi" adlı Türkçe şarkılar da bulunmaktadır.


Albüm İçeriği
1.Sana Bele N'Oldu Yar
2.Paradox
3.Bilmem Hayal Miydi
4.Ağlar Veysel
5.Countdown
6.Waltz For A.
7.Wisdom
8.Ben Seni Sevdiğimi
9.Leave Rage Behind
10.Nike Lenya
11.A Strange Encounter
12.Feel Free (Bonus)


Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.