Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Benim Adım Orman Albüm Açıklaması

 


Rock müziğin başarılı kadın vokallerinden Şebnem Ferah'ın merakla beklenen 6. stüdyo albümü "Benim Adım Orman" Pasaj Müzik etiketi ile 16 Aralık'da müzik marketlerdeki yerini almaya hazırlanıyor..

Sözleri ve müzikleri Şebnem Ferah'a ait 12 şarkının yer aldığı "Benim Adım Orman" albümü, 6 aylık stüdyo çalışması sonucunda tamamlandı. Tarkan Gözübüyük prodüktörlüğünde, 101 Stüdyoları'nda kaydedilen albümde, Şebnem Ferah'a klavyelerde Ozan Tügen, gitarlarda Metin Türkcan, bas gitarda Buket Doran, davullarda ise Aykan İlkan eşlik ediyor.

Dört buçuk yıl aradan sonra yeni şarkıları ile müzikseverlerle buluşacak olan Şebnem Ferah, bu zaman zarfında "İstanbul Symphonic Project" eşliğinde Bostancı Gösteri Merkezi'nde verdiği konserin kayıtlarını DVD ve CD seçenekleriyle yayınladı. Pasaj Müzik etiketi ile yayınlanan "10 Mart 2007 İstanbul Konseri" DVD'si, "Türkiye'nin En Çok Satan Konser DVD'si" ünvanını aldı.


Albüm İçeriği

1.Merhaba
2.Benim Adım Orman
3.Yalnız
4.İstiklal Caddesi Kadar
5.Eski
6.Mahalle
7.Ateşe Yakın
8.Serapmış
9.İnsanlık
10.Bazı Aşklar
11.Uçurtma
12.Eski - 2

CD:

Disk Sayısı: 1

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

01.04.2010

Şebnem Ferah farkı..

Albüm dinlendikçe tat buluyor.. Albümdeki bazı şarkıları gerçekten çok hoş. Şebnem Ferah, sevenlerini yine hayal kırıklığına uğratmadı; adına yakışır bi albüm olmuş..

24.12.2009

Yaş ilerledikçe profesyonellik ve değişim artıyor.

4,5 yıllık bir aranın ardından Şebnem Ferah´ın sesini yeni şarkılarıyla duymak heyecan verici. Albüm baştan sona bir hikayeyi anlatıyor. ´Benim Adım Orman´ diyen Ferah, albüm boyunca,  insanları nasıl içinde yaşattığını anlatmış. Bazı şarkılarını-sanırım Senfoni Projesinin de etkisi var- senfonik alt yapılı yapmış. Şebnem rock müzikte değişik enstrüman kullanan sanatçılardan biri. Yine bu alışkanlığı değişmemiş, akordeon gibi değişik enstrümanlarla daha renkli bir müzik yapmış. Bazı şarkılarının sözleri Ferah´ın topluma da yöneldiğini gösteriyor. Neyi, nasıl anlatacağını biliyor Şebnem. Kaliteden hiç ödün vermemiş. Müzik endüstrisini epey hareketlendirecek, muhteşem bir albüm. Eski tarzından kemiklerini sıyıran Şebnem, yeni bir ete bürünmüş. Sözler iyiden iyiye ağırlaşmış. Yaşadığı şeyleri tam manasıyla, yaşadığı gibi anlatmış. Tabii Şebnem´in arkadaşları da çok iyi bir iş başarmış, onların da bu albüme çok büyük katkıları var. Metin Türkcan´ın soloları çok sağlam. Şebnem ve arkadaşlarını tebrik ediyoruz. Şebnem Ferah seven tüm müzik dinleyicileri, bu albümü kesinlikle edinmeli. Korsana hayır!

21.12.2009

Süper bir albüm daha...

Gerçekten çok başarılı bir albüm olmuş, hele de şarkıların sözleri çok çok anlamlı ve çok derin manalar içeriyor. Zaten bu konuda Şebnem Ferah´ ın olağanüstü bir yeteneği var. Piyasada bu özellikte çok fazla sanatçı yok diyebilirim

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.