Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Prodüktörlüğünü Patti Smith ve grup üyeleri Tony Shanahan, Jay Dee Daugherty ile sanatçının uzun süredir birlikte çalıştığı Lenny Kaye'in üstendiği BANGA albümün kayıtları New York'taki Electric Lady Stüdyoları'nda yapıldı. Albümde ayrıca Tom Verlaine, Jack Petruzzelli ve de Smith'in oğlu Jackson ile kızı Jesse Paris de konuk sanatçı olarak yer alıyor. Patti Smith hayranlarının merakla beklediği ve uzun bir aradan sonra yayınlanan bu albümden ilk single Tom Verlaine'in eşlik ettiği "April Fool" oldu.

Patti Smith'in eşsiz hayal ve gözlemlerinden ilham alınarak ortaya çıkan Banga'nın şiirsel şarkı sözleri kaos ve güzelliklerden oluşan karmaşık dünyamızı ele alıyor. Smith'in nefes kesen anlatı yeteneğiyle bezenmiş bu albüm geniş bir yelpazedeki insan deneyimlerini ele alıyor.

Keşif ruhuyla yola çıkan Banga'daki şarkılar da bu ruhu sürdürüyor. Açılış şarkısı Amerigo, Vespucci'nin 1497'deki yolculuğundan ilham alırken; Fuji-San Japonya'da depremden etkilenen insanlara adanan bir şarkı, This Is The Girl ise Amy Winehouse'a adanmış bir rock ballad'ı olarak dikkat çekiyor. Albümde ayrıca sanatçının yakın dostu Johnny Depp'in doğum günü için yazdığı şarkı "Nine" yer alırken, albümün kapanışını ise sanat ve doğaya adanan doğaçlama Constantine's Dream ile yapılıyor.


Albüm İçeriği
1.Amerigo
2.April Fool
3.Fuji-san
4.This Is The Girl
5.Banga
6.Maria
7.Mosaic
8.Tarkovsky (The Second Stop Is Jupiter)
9.Nine
10.Seneca
11.Constantine's Dream
12.After The Gold Rush


Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız