Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Albüm Açıklaması


Davulcu ve besteci Cengiz Baysal 2002 yılında yayımladığı "Yıldızların Üstünde" ve 2005 yılında yayımladığı "Candy and Milkshake" albümlerinden sonra şimdi de "Baby Steps" adlı üçüncü stüdyo albümüyle müzikseverleri sevindiriyor. İsmiyle her ne kadar John Coltrane'in 1960 yılındaki klasik albümü "Giant Steps"e alçakgönüllü bir gönderme yapıyor olsa da müzikal açıdan küçük bir adımın aksine, Türkiye'deki caz kataloğuna büyük katkı sağlayacağı kesin.
Cengiz Baysal'ın besteci ve aranjör kişiliğinin akılda kalan melodiler ve hoş bir şekilde dengelenmiş formlarla ortaya çıktığı albümde Oğuz Büyükberber, İmer Demirer, Engin Recepoğulları, Sarp Maden, Serkan Özyılmaz ve Matt Hall gibi doğaçlama ustaları da yer alıyor. 10 enstrümantal parçadan oluşan "Baby Steps" müzikal açıdan sahip olduğu sofistike yapısıyla özellikle akustik caz severlerin ilgisini çekeceğe benziyor.


Albüm İçeriği
1.Baby Steps
2.Motian'ın Makası (Motian's Scissor)
3.Song For Cheryl
4.Can't Say "P"
5.Ninni Ve Kutlama (Lullaby And Celebration)
6.Cough Blues
7.Cough Blues
8.Bossator
9.Jersey Morning
10.Yaban Kedileri (Wild Cats)


Disk Sayısı: 1

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız