0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
19,92 TL
24,9 TL %20
- Teslimat Seçenekleri -
Standart Teslimat : 25 - 27 Şubat
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Albüm Açıklaması

Türk Halk Müziğimizin bayraktarlığını ‘Türkü demek, Türk demektir hemşerim’ dizesindeki mana ile yapan Esat Kabaklı, 50. sanat yılını kutluyor. Anadolu’nun sözünü sazına düşüren usta, yarım asırlık sanat hayatını yeni albümü ile geleceğe aktarıyor: Bil Oğlum / Bu Vatan Bölünmez Bu Bayrak İnmez.

Uzun yıllardır albüm yapmayan ancak onlarca eser üreten çağımızın ozanı Esat Kabaklı, 50. sanat yılında sevenlerini 10 eserden oluşan albümüyle selamlıyor. Yapımı Nüvaz Müzik tarafından gerçekleştirilen albümün müzik yönetmenliğini Fatih Ihlamur üstlendi.

Besteler Esat Kabaklı’ya Ait.

50. sanat yılı anısına çıkan albümdeki bestelerin tamamı, yaşayan ozan Esat Kabaklı’ya ait. Albümde yer alan “Harput’a Mersiye”, “Sarıkamış’ta Allahuekber”, “Malazgirt’ten Başlar Türk’ün Seferi”, “Dar Günümde Yanımda Yok” adlı eserlerin sözleri de yine sanatçıya ait. Albümde yer alan diğer eserlerin sözleri ise  “Bil Oğlum” Serhat Kabaklı, “Bu Bayrak” Ekrem Şama, “Çanakkale Bugün Toz ile Duman”  Ozan Arif Şirin, “Bu Vatan Bölünmez Bu Bayrak İnmez” Yusuf Dursun, “Kurudu Göze Pınarlar” Niyazi Yıldırım Gencosmanoğlu,  “Azerbaycan Gözeli” Muhammed Hüseyin Şehriyar imzasını taşıyor.

 

Parça Listesi

 

1. Bu Bayrak

2. Kurudu Göze Pınarlar

3. Dar Günümde Yanımda Yok

4. Azerbaycan Gözeli

5. Çanakkale Bugün Toz İle Duman

6. Bu Vatan Bölünmez Bu Bayrak İnmez

7. Harput'a Mersiye

8. Sarıkamış'ta Allahuekber

9. Malazgirt'ten Başlar Türk'ün Seferi

10. Bil Oğlum

 

 

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız