5/5 - 1 Kişi Yorum Yap

Medya Cinsi : PLAK

Disk Sayısı : 1

Bülent Ortaçgil’in Albümleri Plak Olarak Yayınlanmaya Devam Ediyor. ‘2. Perde’ ilk kez plak formatında! Ülkemizin sevilen şarkı yazarı ve kent ozanı Bülent Ortaçgil’in 2.stüdyo.albümü ‘ 2.Perde’, 28 yıl sonra  Rainbow45 Record ... Tamamını gör
90,64 TL
111,9 TL %19
ya da
Bu üründe kargo bedava!..

Albüm Açıklaması

Bülent Ortaçgil’in Albümleri Plak Olarak Yayınlanmaya Devam Ediyor.

‘2. Perde’ ilk kez plak formatında!

Ülkemizin sevilen şarkı yazarı ve kent ozanı Bülent Ortaçgil’in 2.stüdyo.albümü ‘ 2.Perde’, 28 yıl sonra  Rainbow45 Records etiketiyle ilk kez plak formatında müzikseverlerle buluşuyor.

Bülent Ortaçgil hayranlarının en sevdiği albümlerinden birisi olan  ve sanatçının Soft/Rock tadında bir yaklaşımla gerçekleştirdiği 1990 tarihli bu albüm, yüksek ses kalitesinde ve ayrıca kapak içinde yer alan özel ekiyle birlikte, yenilenmiş tasarımıyla plakseverlere sunuluyor.

1974 yılında  yayınladığı  kült albüm ‘Benimle Oynar Mısın?‘ albümünden tam 16 yıl sonra  kariyerinde yeni bir dönemin kapılarını açan bu uzunçalarda sanatçı , Onno Tunç ile beraber çalışarak birbirinden güzel 10 şarkıya imza attı . 1990  yılının Ocak ve Şubat ayları arasnda kayıt ve miksajı Rıza Erekli yönetiminde İstanbul Marmara V.A.P.P. Stüdyosu’nda gerçekleştirilen bu albümde tüm akustik gitarları Bülent Ortaçgil, diğer tüm enstrümanları ise  düzenlemeleri de üstlenen Onno Tunç çalmıştır..

‘Bu İş Çok Zor Yonca‘ , ‘Bozburun‘ , ‘Sevgi‘ , ‘Çığlık Çığlığa‘ , ’Sıcak’ , ‘Arada Sırada Düşünür’ ve daha önce Sezen Aksu tarafından seslendirilip çok ses getiren ‘Beni Kategorize Etme‘ gibi Ortaçgil’in bugün de hala dillerden düşmeyen hit şarkılarını barındıran plak , EMI – Universal Müzik Türkiye  dağıtımıyla müzik severlerle buluşuyor.

 

Parça Listesi

 

A Yüzü

1. Bu İş Çok Zor Yonca

2. Bozburun

3. Küçük Şeyler

4. Arada Sırada Düşünür

5. Saçların

 

B Yüzü

1. Beni Kategorize Etme

2. Sevgi

3. Çığlık Çığlığa

4. Sıcak

5. Beyazın Şarkısı

 

 

 

Puanlamalar

%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!