Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Kitap Açıklaması


Günümüzde hemen hemen her programcının öğrenmeye çalıştığı programlardan bir tanesi de hiç kuşku yok ki iOS programlama dilidir. iOS ile program yazabilmek ve bu yazılan programların gerek IPhone'larda gerekse IPad'lerde kullanıcılar tarafından beğenilmesi ve kullandıkları cihaza yüklemeleri programı geliştirene hem maddi hem de manevi kazanımlar sağlamaktadır. Tabi bunun olabilmesi için ise önce programı öğrenmek, sonrasın da ise güzel ve orijinal uygulamalar geliştirebilmek gerekmektedir.

Kitapta, en popüler mobil uygulama geliştirme ortamlarından biri olan Xcode kullanılarak, iOS'da (iPhone ve iPad) bir uygulamanın nasıl yazılacağı ve geliştirileceği adım adım ayrıntılı ve bol örnekli olarak anlatılmıştır. Kitapta Objective-C ile nesne yönelimli programlamaya yönelik genel bir temel oluşturulmaya çalışılmış aynı zamanda da, iOS SDK temel bileşenleri tüm yönleriyle anlatılıp, verilen örneklerle de konu hakkında okuyucunun ayrıntılı bir bilgi edinmesi amaçlanmıştır.

Konu Başlıkları
-Objective-C, XCode'u Yükleme ve Kullanma
-Xcode'da Uygulama Geliştirme
-View, Outlet ve Action Kavramlarına Daha Yakından Bakma
-View Controllerlarla Çalışma, Storyboard Kullanma
-Kullanılan Platformu Belirleme
-Picker View, Date Picker, Page Control ve Image View
-Scroll View, Table View
-Döndürme, Form'u Yeniden Boyutlandırma ve Yerleşim Durumunu Denetleme
-Sensörler, Sallama Hareketini Kullanma
-Dosya İşlemleri, Veri Tabanı İşlemleri
-Animasyon ve Video, Çoklu Ortam İşlemleri
-Yerleşik Uygulamaları Kullanma
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 196

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Seçkin Yayıncılık

 

Puanlamalar

%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız