0/5 - 0 Kişi Yorum Yap
47,2 TL
59,0 TL %20
Standart Teslimat : 07 Aralık - 11 Aralık
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Çocuk ve Hayat Ağacı Kitap Açıklaması

Özbek yazar Nodira İbrahim Güçsav’dan çocuklar için Türk mitolojisi üzerine bir anlatı: “Çocuk ve Hayat Ağacı”.
 
Kitap,  çocuklara Türk mitolojisi hakkında bilgi verirken çocuklar, yazarın büyülü evreninin kapısını aralıyor, Oğuzhan adındaki bir çocuğun Orta Asya’nın çetin bozkırlarında yaşam savaşı veren Türk kabilesini kurtarma mücadelesine katılıyor; iki başlı kartal Semrük Bürküt, Beyaz Tulpar, Ak Ana, od (Ateş) Ana, Ayızıt’ın Bekçi Kızları, Su İyesi, Umay Ana ve Hayat Ağacı ile karşılaşıyor. Bilge Kağan, Kırmızı Gözlü Tepegöz, çocuklara isim veren Hızır, Oğuzhan Destanı, Narduğan ateşi gibi kültürel unsurları ve Türk mitolojisini bir kurgu içinde çocuklara yaşatan bu kitap, çocuk eğitimine katkıda bulunmakta ve çocuk edebiyatında bir açığı kapatmaktadır.
         
“Oğuzhan o anda, tüm efsanelerin gerçek olduğunu anladı. Evet, belki tam olarak doğru anlatılmıyordu her şey ama en eskilerden beri anlatılagelen, kendisine kadar yaşayan efsaneler gerçekti! Hatta tek ve asıl gerçek, ‘efsanelerde’ anlatılıyordu.”

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar
%0
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.