60,0 TL
Standart Teslimat : 08 Şubat - 11 Şubat
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Çevreci Bulut Kitap Açıklaması

 

Necati Akbaba’nın yazdığı ve Ebru Diril’in resimlendirdiği “Çevreci Bulut” Damla Yayınevi’nden çıktı. Kitapta ormanların önemini küçük bir çiftçinin başından geçenler ile çocuklara anlatmayı amaçlanmıştır. Çevreyi korumanın önemini ve insanların yaptıkları ile çevreye nasıl zarar verdiğini anlatıyor.

Baş kahramanımız Küçük Çiftçi ile köylüler aylardır yağmur yağmamasını anlamamışlardı. Köydeki herkes çok üzgündü çünkü ektikleri hiçbir bitki büyüyememişti. Küçük Çiftçi yağmur yağmamasının nedenini bulmaya karar vermiş ve köyün en bilgesine gitmiş. Bilge dede  bu soruya cevap verememiş. Küçük Çiftçi ve köylüleri sorunun cevabı bilebilecek olan ulu çınara yollamış. Ulu çınar sorunun yağmur bulutunun gelmemesi olduğunu açıklamış. Onu da rüzgar getiriyormuş. Ve uzun bir yolculuk başlamış oldu Küçük Çiftçi için. Yağmur bulutunu bulmak için dere tepe gitmiş. Yolda karşılaştığı herkese sormuş. Sonunda yağmur bulutunu bulmuş. Yağmur bulutu çok kızmış çünkü insanlar tarlalarını genişletmek için ağaçları kesmiş. Küçük Çiftçi hatlarını telafi etmeyi teklif etmiş. Hemen yola koyulmuş. Köylülere yaptıkları yanlışı anlatmış. Hep birlikte ağaç dikmişler ve başlamışlar yağmur bulutunu beklemeye. Veee  yağmur bulutu gelmiş bütün köyü sulamış.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.