Sepetinizde Ürün Bulunmamaktadır.


Zombi

Zombi

Zombi

8/10 - 11 Kişi FAVORİLERİME EKLE
Yayınevi :

Siren Yayınları

  • 50 TL ve üzeri alışverişlerinizde kargo bedava!

"Unutulmayacak bir kitap." Library Journal
"Oates'un belki de en ürkütücü romanı romanı…" Booklist
Amerikan edebiyatının devi Joyce Carol Oates'un kaleminden tüyler ürperten bir seri katil hikâyesi: Zombi.
O, birilerinin oğlu, birilerinin erkek kardeşi; o, yolda yürürken yanından öylece geçip gittiğiniz biri. O, tüm diğer insanlar gibi, evrene atılmışlığın azabını çeken biri. Aynı zamanda gözünü kırpmadan can alan, cinayet ve işkence fantezileri kuran, kanla beslendikçe vahşet açlığı artan biri.
Sıradanın dehşetini, insanın karanlık yüzünü pervasızca yansıtan Oates, Zombi'de gelmiş geçmiş en vahşi seri katillerden Jeffrey Dahmer'ın gerçek yaşam öyküsünden esinlenerek kanınızı donduracak bir katil portresi çiziyor. Katilin sesini günlük benzeri bir anlatım içinde kullanarak cinayetlerin ardındaki zihnini ve eylemleri gözler önüne seren Oates, ustalığını konuşturuyor ve kolay kolay unutulmayacak bir katil profili yaratıyor.
Bram Stoker Ödülü'ne layık görülen Zombi, gerçekliğiyle ruhlara ve midelere dokunacak denli sert ve hazmı güç bir roman.Sayfa Sayısı: 184

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Siren Yayınları

İlk Baskı Yılı : 2011

Sayfa Sayısı : 184

Dil : Türkçe

ISBN: 9786055903312

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Şahane Bir Kitap
Oylum Yılmaz

“Zombi” zorlu bir roman. Her ne kadar anti-kahramanlara ve fantastik canavarlara alışık olsak da gerçeğe bu kadar değen, kelimenin tam anlamıyla, bir canavarla bir kahraman olarak özdeşim kurmak, onun ruhunun karanlıklarıyla yüzleşmek kolay değil. Ve ne tuhaftır ki işte tam da bu yüzden “Zombi”yi okumadan geçmek istemeyeceksiniz.     
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar (1)

Basımdaki hatalar

Kitap elime henüz ulaştı. Baskıda ciddi hatalar var. Çoğu yerde virgül ve nokta işareti yerine