31,15 TL
Hızlı Teslimat : 10 Ağustos
Standart Teslimat : 10 Ağustos - 13 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Zen Ustaları Kitap Açıklaması

 

Bu kitapta, Zen Ustaları'nın çarpıcı hikâyelerinde vücut bulan; yüzyıllara meydan okuyan Zen bilgelik ve aydınlanma arayışını bulacaksınız. Aydınlanma arayışınıza küçücük de olsa bir katkı yapması ümidi ile...


Tarih boyunca bazı kitaplar dünyayı değiştirdi. Bununla kalmayıp; bizleri ve birbirimizi görme biçimimizi etkiledi. O kitaplar ki tartışmalara, muhalif fikirlere, savaş ve devrimlere esin kaynağı oldular.


 


Aydınlattılar, harekete geçirdiler, kışkırttılar, teselli ettiler. Yaşamımızı zenginleştirdiler ve bizleri ayrı ayrı kendi yaşamlarımızı sorgulamaya yönelttiler.


 


Şimdi Kafka Kitap sizlere uygarlığı sarsan, insanlık tarihine yön veren ve kendimizi keşfetmemize yardım eden fikirleriyle; büyük düşünürlerin, çığır açanların, radikallerin ve ileriyi görenlerin eserlerini sunuyor.


(Tanıtım Bülteninden)

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

31.01.2017

Çeviri

Kitap "Kapısız Geçit ve "On Boğa" adlı iki kısımdan oluşmakta. "Kapısız Geçit'te" 48 koan, "On Boğa"da ise zen öğrencisinin geçeceği yollar alegorik olarak anlatılmakta. Yalnız işin ilginç tarafı şu ki bu iki kısım aynı zamanda Yol Yayınları'ndan çıkan "Zen'in Eti Zen'in Kemiği" adlı kitapta da bulunmakta. Ancak çeviri açısından iki kitapta büyük farklılar var. Hangisinin iyi olduğuna dair bir yorum yapamam ancak almayı düşünenlere bu durumu göz önünde bulundurmalarını tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.