Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Zayi Kitap Açıklaması


Bu ülkenin susturulmuş kahramanları onlar; bir çıkmaz sokakta, metruk binalar gibi birbirlerine yaslanmış, yalnızlıkları ve kederleriyle, kendi araflarında yaşıyorlar: insan oluşundan usanıp ağaç olmayı düşleyen Lerna Hanım, gölgesinden bile korkan Emine, Emine'nin kızı Çilem, eskiden meydanlarda taşıdığı pankartı salonunun duvarına çivileyen Rüstem, Kumru bakkalın sahibi deli-güzel Ayhan, kadın adam Sofie ve balıkçı eskisi Rızvan Efendi...

Bir de o kadın var... başında uçuşan iki kuzgunla, bambaşka bir ölümden çıkıp kınında bir çığlıkla çıkmaz sokağa gelen kadın… Selvi. Susan, sustukça anlatan, anlattıran.

Sibel Oral bu yeni romanı Zayi'de 70'lerden günümüze Türkiye siyasetinin yok ettiği, acılarla parçaladığı hayatları şiirle, edebiyatla, kâbuslarla ve rüyalarla yazıyor.


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 186

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Turkuvaz

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Umutsuz bir roman: Türkiye
Söyleşi: Hasan Cömert

Umutsuz bir roman ‘Zayi’. Oral’a göre Türkiye umut vermediği için ‘Zayi’ de umutsuz bir roman. O sebeple de hiçbir dönemi değil bir ülkenin kendisini, değişmez yazgısını anlatıyor. Ve yine bu yüzden de, kitabın alt başlığı ‘Harp ve Darp Ülkesinde bir Selvi’. Tarihiyle, kendisiyle yüzleşemeyen bir ülkenin ezdiği, mahvettiği, yok ettiği hayatlar…
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%100
%0
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.