Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Zavallılar Kitap Açıklaması

 


Tuhaf, korkunç, sesi kulak zarlarını patlatan, insandan çok bir canavara benzeyen ama bir o kadar da duygusal, dâhi bir bilim adamı, hoyrat bir feminist yaratabilir mi? Yoktan var edilen zengin, güzel, fırtınalı kadını yoksul bir tıp öğrencisi için karşı konulmaz kılan tuhaf sır bu zavallı adamın kusurlu hayalleri mi yalnızca? Peki, insan eliyle yaratılan bir kadın dünyanın sorunlarına karşı siyaseten nerede durur?
Bu gerçek aşk ve bilimsel cesaret öyküsü okuyucuyu İskoçya ameliyathanelerinden kapıp aristokratik kumarhanelerden, yoksul İskenderiye'den ve bir Paris genelevinden rüzgâr gibi geçirerek bir İskoç kilisesinde gerçeklerle buluşturuyor.
İskoç edebiyatının önemli figürlerinden Alasdair Gray'e Whitbread Roman Ödülü ve Guardian Kurgu Ödülü kazandıran Zavallılar, Frankenstein temasının bütünüyle özgün bir versiyonu.Sayfa Sayısı: 312

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Zavallılar ve özgür bir "canavar"
Gül Korkmaz

Hepimiz bunun cevabını merak ediyoruz aslında içten içe. Çünkü hepimiz biliyoruz ki, aklımızın içindeki her düşünce, en ufak düşünceler bile anılarla sarılmış, başkalarından duyduklarımızla şekillenmiş, yani her şey öğretilmiş… “Özgür irade yoktur” da denilebilir tüm bunlardan yola çıkıp daha popüler bir ifade kullanmak isteyecek olursak. Peki ya gerçekten özgür irade olsaydı, ya gerçekten özgür irademizle bir seçim yapmak mümkün olsaydı?
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.12.2016

Heyecan ve hayal kırıklığı

Heyecan: yazarın tüm kitaplarını okuma isteği uyandıran nadir kitaplardan benim için. Hayal kırıklığı: Maalesef bir kitabı daha olduğunu öğrendim, sadece bir.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.