Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Zamanımızın Bir Kahramanı Kitap Açıklaması

 


Beyler, Zamanımızın Bir Kahramanı bir tek kişinin portresi değildir; kuşağımızın gittikçe artan kötülüklerinden yaratılmış bir portredir. Bana bir insanın bu kadar kötü olamayacağını söyleyeceksiniz yine; ben de diyeceğim ki, madem bir sürü trajik ve romantik haydutun varlığına inandınız, neden Peçorin gerçeğine inanmıyorsunuz? Yoksa bu kişideki gerçek payı sizin istediğinizden daha mı fazla?
Mihail Lermontov

Henüz yirmi yedi yaşındayken bir düelloda yaşamını yitiren Lermontov'un tek romanı Zamanımızın Bir Kahramanı, bugün dünya edebiyatının başyapıtları arasında. 19. yüzyıl Rus edebiyatının en büyük şairlerinden Lermontov'un bu romanda yarattığı Peçorin karakteri ise, yalnızca o günlerde değil, günümüzde de edebiyat dünyasının en çok tartışılan karakterlerinden. Döneminin toplumsal yaşamının eleştirel bir tablosunu çizen bu romanı, Ülkü Tamer'in benzersiz Türkçesiyle sunuyoruz.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 188

Baskı Yılı: 2016


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 134

Baskı Yılı: 2009


Dili: Türkçe
Yayınevi: Can Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

17.05.2010

...

Yazarın müthiş üslubu, insan psikolojisine olan şaşırtıcı hakimiyeti ve gerçeklere olan bağlılığı bana "Rusya bir başka Dostoyevski daha yetiştirmek üzereymiş" dedirtti. Dostoyevski'nin son anda iptal edilen idam cezasının iptal edilmemiş olsaydı nelere sebep olacağını kurdum kafamda ve bunu 27 yaşında ölen Lermontov'a uyarladım. Peçorin'in kişiliğinde gerçeğin ta kendisini yansıtmış yazar, sarsıcı bir iradeyle. Çağı için çok iddialı, bugün içinse hala geçerliliğini koruyan harika ruhçözümlemelerle dolu bir roman. Çok beğendim, tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.