10,1 TL
Standart Teslimat : 25 Mayıs - 28 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Zaman Makinesi Kitap Açıklaması

 

Victoria dönemi Londra’sında yaşayan bir bilim insanı zamanda yolculuk yapmak üzere icat ettiği makineyle geleceğin İngiltere’sini ziyaret eder. Sekiz Yüz İki Bin Yedi Yüz Bir yılında yaşadığı macerayı bir dost meclisinde anlatır. Geleceğin dünyası ayrıcalıklı insanların; güzel, narin ve tembel Eloi’ların rahat ve kaygısız bir yaşam sürdükleri bir yerdir. Ancak Zaman Gezgini bu macera sırasında çok geçmeden yeraltı dünyasına ait hortlaksı Morlock’ları da keşfetmiştir. Wells, Victoria dönemi İngiltere’sinde varsıllarla


yoksullar arasında giderek büyüyen uçuruma yönelik keskin eleştirisinde, tarihin ve gelişmenin anlamını sorgular. Toplumsal adaletsizliğin sürüp gitmesi halinde yol açabileceği felaketlere dair uyarıda bulunur. 1895’te yayımlanan Zaman Makinesi, bilimkurgu edebiyatının köşe taşlarından biri olarak, kuşaklar boyu yazarları etkiledi. 21. yüzyılda yaklaşan çevre felaketlerine ve gezegenimizin yazgısına ilişkin kaygılara dair bir öngörü barındıran eskatolojik boyutuyla güncelliğini bugün de koruyor.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

06.03.2021

Güzel

Her ne kadar içerisinde yazım hataları ve kendini tekrar eden cümleler olsada bilim kurgu severlerin okuması gereken, başlangıç için ideal bir kitap olduğunu düşünüyorum.

12.02.2021

Muhteşem

Kitap çok başarılı bir bilimkurgu örneği. Holywood yapımı Zaman Makinası filmi bu kitaptan alınma ama değiştirilmiş bir versiyonu. Yazım çok sadece, dil çok kaliteli ve sıkmıyor. Hikaye çok daha detaylı ve uzun olabilirdi.

18.01.2021

Hayal gücünü çalıştırmak

Hayal gücünü çalıştırmak için mutlaka okunması gereken bir kitap. Bilimkurgu tadında okurken arka planda aslında işçi sınıfı ve sömürücü sınıfın çatışmasının distopyasını da kurgular. Ayrıca sömürü ve alınteri dökmeden çalışmanın varacağı asalaklık ve acizlik noktasını da simgeler. En fazla 2 günde okunabilecek sürükleyici kitap.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.