3,5/5 - 27 Kişi Yorum Yap
8,5 TL
14,0 TL %39
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 01 Ekim (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 03 Ekim
Standart Teslimat : 05 - 08 Ekim
Standart Teslimat’ta 100 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Victoria dönemi Londra’sında yaşayan bir bilim insanı zamanda yolculuk yapmak üzere icat ettiği makineyle geleceğin İngiltere’sini ziyaret eder. Sekiz Yüz İki Bin Yedi Yüz Bir yılında yaşadığı macerayı bir dost meclisinde anlatır. Geleceğin dünyası ayrıcalıklı insanların; güzel, narin ve tembel Eloi’ların rahat ve kaygısız bir yaşam sürdükleri bir yerdir. Ancak Zaman Gezgini bu macera sırasında çok geçmeden yeraltı dünyasına ait hortlaksı Morlock’ları da keşfetmiştir. Wells, Victoria dönemi İngiltere’sinde varsıllarla


yoksullar arasında giderek büyüyen uçuruma yönelik keskin eleştirisinde, tarihin ve gelişmenin anlamını sorgular. Toplumsal adaletsizliğin sürüp gitmesi halinde yol açabileceği felaketlere dair uyarıda bulunur. 1895’te yayımlanan Zaman Makinesi, bilimkurgu edebiyatının köşe taşlarından biri olarak, kuşaklar boyu yazarları etkiledi. 21. yüzyılda yaklaşan çevre felaketlerine ve gezegenimizin yazgısına ilişkin kaygılara dair bir öngörü barındıran eskatolojik boyutuyla güncelliğini bugün de koruyor.


 


(Tanıtım Bülteninden)


 

 

Puanlamalar

%25,9
%55,6
%11,1
%3,7
%3,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

26.09.2020

Sürükleyici

İnsanın okudukça devamını okuyası geliyor

13.08.2020

Akıcı

Bir oturuşta bitirdim. Yazarın akıcı ve sade bir anlatımı var. Aslında gelişmeye müsait bir hikaye ama romandan çok  uzun hikaye kıvamında yazılmış.Karakterler ve çevre betimlemeleri derinleştirilmemiş. Yine de zevkle okudum.

12.07.2020

Bilimkurguya Başlamak

Daha önce bilimkurgu konulu romanlara Cesur Yeni Dünya ile başlamış olsam da, bu kitabın akıcılığı ve gelecek ile ilgili beni düşündürmeye itmesi çok hoşuma gitti. Sade olduğu kadar akıcı bir kitap. Tavsiye ederim.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.