Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Zaman Çarkı 2.Kitap-Büyük Av Kitap Açıklaması

Terkedilmişler serbesttir. Valere Borusu bulunur ve Ölüler düşsüz uykularından uyanmaya başlarlar. Kehanetler gerçekleşmektedir...

Aes Sedailerin, Yeniden Doğan Ejder ilan ettiği Rand al`Thor ise kaderinden ümitsizce kaçmaya çalışmaktadır. Ancak bu kaçışın sonsuza dek sürmesi mümkün değildir.

Gücü her geçen gün artmakta olan Karanlık Varlık, kadim zindanından kaçmak, Çark`ı kırmak, Zaman`a bir son vermek ve Desevn`in dokusunu parçalamak için uğraş vermektedir.

Ve Desen, Ejder`in ortaya çıkmasını talep etmektedir.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fantastik Edebiyat: Kara deliğin içinde; küçük, oyuncu ışık toplarının peşinde...
Oylum Yılmaz

Fantastik edebiyata duyduğu ilgiyle Tzvetan Todorov’un “Fantastik” kitabını eline alanlar, kısa süre içinde ciddi bir hayal kırıklığına uğrayacaklardır. Çünkü Todorov, yapısalcı bir yaklaşımla bu edebi türü incelerken, her şeyden öte onun alegorik ve şiirsel okumaya kapalı olduğunu belirler.  Ve türü ortaya koyan ilk eserleri ele alır: Maupassant’ın, Henry James’in, Hoffmann’ın öyküleri, Balzac, Nerval gibi yazarların bu türe giren romanlarıdır bunlar ve günümüzün fantastik anlatılarıyla hiç ilgileri yoktur.  Çalışmanın nihayetinde ise fantastik edebiyatın Kafka’yla birlikte bittiğini belirtir Todorov. Çünkü, fantastik anlatılar doğal bir olaydan yola çıkarak doğaüstüne varırken, Kafka (Dönüşüm’ü masaya yatırarak)doğaüstü bir olaydan yola çıkarak anlatı boyunca bu doğaüstü hali doğallaştırmışt.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016
Puanlamalar
%92,9
%3,6
%0
%3,6
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

07.06.2020

gerçek bir hazine

Zaman Çarkı serisine epey geç başlayanlardanım ama bu evrene giriş yaptığım için yinede çok şanslı olduğumu düşünüyorum. Fantastik severler için eşsiz bir hazine değerinde. Karakterleri, olay örgüsü, bitmeyen temposu ve sizi içinde yaşattığı eşsiz dünyası ile harika bir yapıt.

12.03.2004

Raist

Zaman Çarkı serisi fantastik kitaplar arasında en iylerden biri gerçekten.
Alışılmışın dışında bir dünya ve sınırsız bi fantazya. Tek kelimeyle mükemmel. Teşekkürler Robert Jordan.

18.01.2004

2003 ün iyilerinden

Fantastik kitaplara ilgi duyanlar için akıcı dili,cinsanı sürükleyen konusu ile gayet güzel bir eser. Ben ilk cildini 4 günde okuyup bitirdim. Okumaktan gercekten hoslanıyor ve bu türün müdavimiyseniz şu aralar bulabileceklerinizin en iyilerinden diyebilirim.
Sayfa sayısının çokluğu gözünüzü korkutmasın, alın ve okuyun pişman olmazsınız.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.