4/5 - 13 Kişi Yorum Yap, Kazan!
25,55 TL
36,5 TL %30
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 19 Eylül (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 20 Eylül
Standart Teslimat : 21 - 23 Eylül
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Yüzyıllık Yalnızlık’ı yazmaya başladığımda, çocukluğumda beni etkilemiş olan her şeyi edebiyat aracılığıyla aktarabileceğim bir yol bulmak istiyordum. Çok kasvetli kocaman bir evde, toprak yiyen bir kız kardeş, geleceği sezen bir büyükanne ve mutlulukla çılgınlık arasında ayrım gözetmeyen, adları birörnek bir yığın hısım akraba arasında geçen çocukluk günlerimi sanatsal bir dille ardımda bırakmaktı amacım. Yüzyıllık Yalnızlık’ı iki yıldan daha kısa bir sürede yazdım, ama yazı makinemin başına oturmadan önce bu kitap hakkında düşünmek on beş-on altı yılımı aldı. Büyükannem, en acımasız şeyleri, kılını bile kıpırdatmadan, sanki yalnızca gördüğü olağan şeylermiş gibi anlatırdı bana. Anlattığı öyküleri bu kadar değerli kılan şeyin, onun duygusuz tavrı ve imgelerindeki zenginlik olduğunu kavradım. Yüzyıllık Yalnızlık’ı büyükannemin işte bu yöntemini kullanarak yazdım. Bu romanı dikkat ve keyifle okuyan, hiç şaşırmayan sıradan insanlar tanıdım. Şaşırmadılar, çünkü ben onlara hayatlarında yeni olan bir şey anlatmamıştım, kitabımda gerçekliğe dayanmayan tek cümle bulamazsınız.”

Gabriel García Márquez

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

 

Puanlamalar

%53,8
%30,8
%7,7
%0
%7,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

29.08.2019

Mini kitap değil miniminnacık kitap

Daha okumaya başlamadım. Ama minikliğini görünce bir gülme geldi. Umarım bu kadar para verdiğim miniminnacık kitabım bana boyutundan kat kat fazla zevk verir.

11.08.2019

Bir aile, bir yüzyıl

Hep okumak istediğim, bir türlü elime geçmeyen kitaptı kendisi, sonunda kavuştuk. Hakkındaki mükemmel yorumların yanında, "çok karışıktı okuyamadım" tarzı yorumlar duysam da, ben mutlaka okunup Buendia ailesinin sırlarının öğrenilmesi gerektiğini düşünüyorum. Kendinizi kitabın akışına bırakırsanız; yaşadığınız yüzyılın Buendia ailesinin bitmek bilmeyen yüzyılına, yaşadığınız evin Buendia soyunu ağırlayan o garip eve dönüştüğünü görürsünüz. Yarattığı evren ve yaşattığı şaşkınlıklarla Marquez'in en etkileyici yapıtlarından biri şüphesiz.

07.03.2019

Aile...

Tarih tekerrürden mi ibarettir yoksa her yeni insan kendi tarihini baştan mı yazar ? Kişiler isimlerini aldıkları büyüklerinin birer kopyası mıdır veyahut isimler sadece  birer etiketten mi ibarettir? Bir kadın düşünün ki torunlarının bile hayatına en az çocuklarına olduğu kadar dokunup değiştirebilsin. İşte bu tuhaf kadın ve onun kendi tabiriyle lanetli saydığı ailesinin Marquez'in eşşiz kaleminden dökülen hikayesini anlatıyor bu eserimiz. Okuyun ve okutun !!!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız