69,15 TL
Standart Teslimat : 23 Mart - 26 Mart
250 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!
;

Yüzyılın Hesabı Kitap Açıklaması

 

Bu kitabı, toplumsal hafızamızda depremin kalıcı bir yer etmesine katkıda bulunmak için yazıyorum.  Depremi korkunç kılanın yerin sarsılmasından çok, bilgisiz, hazırlıksız, örgütsüz ve yanlış şekillerde kurduğumuz mekânlarımız ve yaşamlarımız olduğunun altını çizmek için yazıyorum.

 

Her tür eşitsizliğin her tür “sarsıntıyı” derinleştirdiğini göstermek istiyorum. Olumsuzluklardan, sorumluluğu üstlenmeyen hem toplumun hem de devletin sorumlu olduğuna işaret etmek istiyorum.

 

Toplumla devleti birlikte sorumlu eyleyiciler (aktörler) olarak işaretlerken amacım devletin sorumluluğunu dağıtmak değil, devlete yüklediğimiz sorumluluğun içini doldurmak.

 

Her seferinde “artık geçti” diyemeyeceğimiz kadar iç içe olduğumuz deprem gerçeğini kabul edip, gereğini yapmaya bir çağrı bu – bundan önce yapılmış bin bir çağrıdan biri daha... “Gereği” de, bina yıkıp-yapmak değil; toplumsal sorunlarımızla bugüne kadar olduğundan farklı şekillerde, bakış açımızı farklılaştırarak ilgilenmekle işe başlayabiliriz.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

10.09.2022

Teşekkür

Değerli hocamızın kaleminden çıkan bu harika kitabı heyecanla alıp okudum. Çünkü ben de Van araştırmasını yaparken katkı sunan öğrencilerinden biriyim. Hocamızın kitabın bir çok yerinde bize teşekkürlerini sunması ve bizden söz etmesi hatta isimlerimizi yazması o kadar hoşuma gitti ki duygulandım.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.