Satış Dışı

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Yüzüm Kitap Kitap Açıklaması

 


Sayfa Sayısı: 304

Baskı Yılı: 2012


Dili: Türkçe
Yayınevi: Kanguru Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

26.05.2014

FACEBOOK

Ben bu kitabı çok sevdim.

ÿ"my facebookÿ" yani yüzüm kitap. :)

harika, çok zekice ve eğlendirici ve dinlendirici

devamı da gelsin nolur, nolur, nolur :)

01.07.2013

Dolunay Surat

Dolunay Surat´ın dediklerinin altına imzamı atarım. Çok şirin bir kitap. Adeta bir Sertab Erener albümü gibi içimi gıdıklayan bir kitap oldu bu.

28.06.2013

Olumlu ya da Olumsuz değil

Yüzüm Kitap yazınsal alanda demokratik bir girişim. Okurunun düşünce özgürlüğüne verdiği önem ölçüsünde kendisi de değerli bir yapıt. Kendini kitaperformansın içinde bulan okur için kitapla konuşmak, kitabın içinden konuşmak ve metne kendi yorumunu katma bilinci okuma eylemi sırasında gerçekleşiyor. Bu yüzden farklı kültürlerden oluşan bir okur kitlesi aynı dili konuşmasalar da çıkardıkları seslere kattıkları her bir yorumun saygıyla karşılanacağını biliyor. Çok kültürlülüğü sağlayabildiği için Yüzüm Kitap kendine has mizacı ile okura hem orijinal hem de özgür bir ortam yaratmış oluyor. Kitabın açılış sahnesindeki Sevgili Yazar’dan Sevgili Okur’a yazılmış aşkın yeniden icadı mektubunda zaten bu özgürlüğün ilk adımı duygusal düzlemde yaratılıyor. Okur kendine bir mektup yazıldığının duygusal hazzını yaşarken bilişsel düzlemde de bunun kendisine özel bir alan sağlayan bir yapıt olduğunu kavrıyor. Daha ilk sayfadan yazar okuru aşkı yeniden icat etmeye davet ederek onu serbest bırakıyor. Çünkü bu tek taraflı değil, karşılıklı diyalog halinde icat edilecek bir olgu olmalı. Belki de bu yüzden yazar ve okurun ikisine ait eş sesli bir oluşum ortaya çıkıyor. Bunları sağladığı için Çiğdem y Mirol’u tebrik ediyorum.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.