3,5/5 - 30 Kişi Yorum Yap
156,95 TL
215,0 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Hızlı Teslimat : 27 Ekim
Standart Teslimat : 27 - 02 Kasım
Bu üründe, standart teslimatta kargo bedava!..

Kitap Açıklaması

Homo sapiens neden ekolojik bir seri katile dönüştü?

Para neden herkesin güvendiği tek şey?

Kadınlar üstün sosyal becerilere sahipken, neden çoğu toplum erkek egemen?

Güç elde etmekte böylesine yetenekli olan insanlar neden bu gücü mutluluğa dönüştürmekte başarısızlar?

Geleceğin dini bilim mi?

İnsanların miadı çoktan doldu mu?

100 bin yıl önce yeryüzünde en az altı farklı insan türü vardı. Günümüzdeyse sadece Homo Sapiens var. Diğerlerinin başına ne geldi ve bize ne olacak?

Çoğu çalışma insanlığın serüvenini ya tarihi ya da biyolojik bir yaklaşımla ele alır, ancak Harari 70 bin yıl önce gerçekleşen Bilişsel Devrim’le başlattığı bu kitabında gelenekleri yerle bir ediyor. İnsanların küresel ekosistemde oynadıkları rolden imparatorlukların yükselişine ve modern dünyaya kadar pek çok konuyu irdeleyen Sapiens, tarihle bilimi bir araya getirerek kabul görmüş anlatıları yeniden ele alıyor.

Harari ayrıca geleceğe bakmaya da zorluyor okuru. Yakın zamanda insanlar, dört milyar yıldır yaşama hükmeden doğal seçilim yasalarını esnetmeye başladılar. Artık sadece dünyayı değil, kendimizi ve diğer canlıları tasarlama becerisi de kazandık. Peki bu bizi nereye götürüyor, bizi neye dönüştürebilir?

30’dan fazla dile çevrilmiş bu kışkırtıcı çalışma özellikle Jared Diamond, James Gleick, Matt Ridley ve Robert Wright’ın eserlerine aşina okurlar için muhteşem bir kaynak.

“Sapiens, tarihin ve modern dünyanın en büyük sorularını gayet yalın bir dille ele alıyor. Çok seveceksiniz!”

- Jared Diamond, Tüfek, Mikrop ve Çelik’in yazarı - 

 

“Harari’nin eseri kabul görmüş doktrinlerin karşısında duran fikirler ve şaşırtıcı gerçeklerle bezeli.”

- John Gray, Financial Times - 

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

 

Puanlamalar

%36,7
%36,7
%16,7
%3,3
%6,7
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

21.10.2020

Bu seti okuduğumda dünyayı algılamama değişti.

İnsanoğlunun evriminden başlıyor ve günümüze kadar olan hikayesini son derece akıcı bir dille anlatıyor. Ardından bir gelecek bilimci gözüyle neler olabileceğini irdeleyip tavsiyelerde bulunuyor. Heyecanla okudum.

10.03.2020

Kütüphanenizde kült olacak bir eser...

Kitap gerçekten tarihi bilgilerle dolu her sayfasında her cümlesinde farklı bir bakış açısı kazanıyorsunuz özellikle setin ilk kitabı benim için mükemmeldi insanlık tarihi meraklılarına tavsiye ederim özellikle ilk insan ve günümüz insanı karşılaştırma kısmı etkileyici

12.01.2020

muhteşem

Sayfa sayısı fazla olan eserlerin ciltli kitaplarla okunmasından yanayım. Eserler tartışmasız alanının en iyilerinden. idefix ailesine teşekkürler.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.