Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Yumuşak Makine Kitap Açıklaması

 


Beat kuşağının önemli temsilcilerinden William S. Burroughs bu kuşağın yazarlarının edebiyatta yaptığı devrimi bir adım daha ileri götürmek için çarpıcı bir üçleme yazar. Bu üçlemenin ilk kitabı olan Yumuşak Makine, okurları Burroughs'un içinde kutsal ya da tabu olan hiçbir şeyin bulunmadığı hayal dünyasının derinliklerine götürüyor. Sert, yaratıcı, özgür, eğlenceli, şiirsel bir tonun egemen olduğu bu dünya tüm klişeleri dönüştürürken her alanda sonsuz bir özgürlüğün kapılarını da aralıyor.

Nefret, parasızlık, savaş, baskı, aşk ve her tür bağımlılığın kol gezdiği bu dünyada tekinsiz bir yolculuğa çıkan okurları rahatsız edici, benzersiz, zorlu ve yaratıcı bir okuma serüveni bekliyor.


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 140

Baskı Yılı: 2011


e-Kitap:

Sayfa Sayısı: 110

Baskı Yılı: 2011


Dili: Türkçe
Yayınevi: Sel Yayıncılık

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Fikri Sabit

Ey okurlar ve cümle bilinçsiz yazarlar, “ tarihi mitolojik unsurların yaşam tarzlarından örnekler vererek kişisel ve objektif olmayan gerçek dışı yorumlarda bulunma”nın suç olduğunu biliyor musunuz? Biliyor olamazsınız zira siz genel olarak buna edebiyat diyorsunuz, hatta bu bakış açısıyla edebiyatı türlere bile ayırıyorsunuz. Peki, “argo ve amiyane tabirlerle kopuk anlatım tarzının benimsenmesi”ne ne demeli; siz buna da edebiyatın gelenekselleşmiş toplumsal değerlere biçimsel olarak eleştiri getirmesi diyebilirsiniz ve fakat gel gör ki, o da bir suç... Benden söylemesi, artık kaleminizi korkak alıştırın... Müslüman-sünni-duruma göre demokrat-beyaz-erkeklerin toplumuna göre yazın, çizin, basın, çevirin, çevirttirin...
.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Sabit Fikir

Burroughs savunması ve şeytanın avukatlığı
Mehmet Onur Doğan

Evet, bu kitap toplumumuzun ahlak yapısıyla bağdaşmıyor, halkın ar ve haya duygularını da incitiyor. Bu yüzden iyidir zaten. Çünkü raporda dendiği gibi “cinsi münasebetin aşikarlığını kabul etmeyen” toplumumuzun, söz konusu aile yapısıdır “korudukları” çocukları zehirleyen. Bu ülkede her 8 kız çocuğundan biri, daha 13 yaşına basmadan tecavüze uğruyor. Kim tarafından? O aile tarafından. İşin tecavüze varması da gerekmiyor, kadına şiddeti, aşağılamayı, hiyerarşiyi, itaati, kendi aklıyla düşünmemeyi… “İnsanın bayağı, adi, zayıf yönlerini” orada öğreniyor.


.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.01.2012

yeraltı ağlarken...

tamam sansüre karşı olalım. ve tamam yasakçı zihniyetle mücadele edelim. ama el insaf; sadece genel ve yerleşik değerleri alt üst ediyor diye bir kitabı göklere mi çıkaralım? okumak zerre kadar keyif vermiyor.bunun bir teknik olduğunu ileri sürenlerin aşırı iyimserliğine hayran olmamak imkansız.

26.04.2011

Yumuşak Makine´ye Dava Açıldı

Yasakçı zihniyet umarım istediklerini başaramazlar başarırlarsa ne yazık ki kitap yasaklanacak. Yasakçı Zihniyete Karşı Bir Olmalıyız...

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.