37,25 TL
Standart Teslimat : 23 Mayıs - 26 Mayıs
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yönetim Teknikleri Kitap Açıklaması

 

Modern çağımızda bir iş yapmak için şirket kurup organizasyon çalışmaları tamamlandıktan sonra şirketin yönetiminde teknolojik gelişmeler sonucu bilgisayarda kullanılacak birçok teknik, metot ve uygulamalar yaratıldı. Bu teknikler kullanıcılar için o kadar çok kolaylaştırdı ki (user friendly), sadece istedikleri bilgileri boşluklara doldurunca çok kısa zamanda istediğiniz şeyler çok hassas bir şekilde hesaplanıyor. Ancak bu uygulamaların bir dezavantajı bulunuyor, yanlış bilgi girince çok yanlış sonuçlar verebiliyor. Yaptığınız işle ilgili parmak hesabı bir mertebe bilmiyorsanız bilgisayar yaptı diye çok güvenilir kabul ederseniz hatalı sonuç alabilirsiniz.

Mühendislikten gelen bir alışkanlıkla şirket yönetiminde çok kullanılan tekniklerin mantıklarını örnekleri ve çözümleriyle beraber anlaşılacağına inandığım bir formatta sundum. Bu kitapta iş programlaması CPM & PERT, bir işin güçlü ve zayıf yanlarını inceleme (SWOT) analizi, paranın zaman değeri NPV & IRR, bir olayın belirli sayıda olma olasılığı için Poisson dağılımı, zaman yönetimi, risk ve stres yönetiminin yanında problem çözme teknikleri bulunuyor. En önemlisi çok basit olmasına rağmen çoğu zaman hızlı hareket etmek için uygulamadığımız karar mekanizması var, başarı için hayatınızın çok önemli ve vazgeçilmez bir parçası yapmalısınız.

 

(Tanıtım Bülteninden)

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.