Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Yolun Sonundaki Okyanus Kitap Açıklaması

 


Bir kelebeğin kanatları kadar narin ve hüzünlü.
Karanlıktaki bir bıçak kadar tehditkâr ve korku verici.

Neil Gaiman, sarsıcı eseri Yolun Sonundaki Okyanus'ta, insanı insan yapan tüm duyguları ortaya çıkarmakla kalmayıp, okurlarını onları çevreleyen karanlıklardan korunmaları için geçmişin sığınağına davet ediyor.

Hikâye, kahramanımızın çocukluğuna dönmesi ve evinin yanındaki gölün aslında bir okyanus olduğunu iddia eden Lettie Hempstock'a dair anılarının canlanmasıyla başlıyor. Bu andan sonra; küçük bir çocuğun fazlasıyla ürkütücü, garip ve tehlikelerle dolu geçmişine doğru bir kapı açılıyor.

Artık, yolun sonunda neyle karşılaşacağını kahramanımız da bilmiyor…
(Tanıtım Bülteninden)Sayfa Sayısı: 192

Baskı Yılı: 2016


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Çocukluk yıllarını bugünün ışığıyla buluşturduğunda elinde tuttuğun şeyin tam olarak ne olduğunu bilebilmenin ve galiba bunu yaparken naif kalabilmenin, edebiyatta çocukluğu dürten az sayıda yazara yâr olduğunu sanıyorum. Öyle düşünüyorum ki, Gaiman okuduklarım içinde çocukluğu anlatabilen, bunu yaparken yetişkin aklını koruyup ruhunu yedi yaşındaki Neil’e geri sarabilen, ve bu sırada naif, eforsuz, kendiliğinden bir yazar dili yaratabilen, kurmaca da yazsa okurun içindeki sahici yerlere dokunan, kısacık cümlelere hayatın anlamını sığdıran az sayıdaki isimden biri. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

16.01.2016

Süper

Bir seferde soluksuz okuyabilirsiniz

24.01.2015

Tatlı bir hikaye.

Mezarlık Kitabı´nı okumuş olanlar Neil Gaiman´ın hikayeci kişiliğini yakından tanıyordur. Bu hikayesi bana göre Mezarlık Kitabı´ndan bile harika olmuştu. En ufak bir sıkma belirtisi göstermeden ya da kendini tekrar etmeden ilerleyen bir kitap. Ayrıca, sadece yetişkinler için değil, çocukların da okuyabileceği bir kitap olmuş.

200 sayfanın nasıl bittiğini anlayamadım. Kesinlikle verdiğiniz paraya değecek bir eser.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.