4,5/5 - 17 Kişi Yorum Yap, Kazan!
20,95 TL
28,7 TL %27
- Teslimat Seçenekleri -
Aynı Gün Teslimat : 19 Eylül (18:00 - 23:00)
Hızlı Teslimat : 20 Eylül
Standart Teslimat : 21 - 23 Eylül
Standart Teslimat’ta 60 TL üzeri kargo bedava!

Kitap Açıklaması

Özgürlüğün iyimserliği rakamların kötümserliğini yok edecek!

 

Bir ülkeyi, bir toplumu anlamanın en iyi yolu, öteki ülkelerle, öteki toplumlarla karşılaştırmaktır. Çünkü dünyayı birlikte paylaştığımız, çağı birlikte yaşadığımız kültürleri anlamadan, kendimizi anlamak mümkün değildir. O zaman da sayılar girer devreye, rakamlar bütün ayrıntılarıyla kendi hakikatimizi döker gözler önüne. Selçuk Şirin, bu önemli çalışmasında verilerle, kıyaslamalarla, deneyimlemelerle ülkemizin çarpıcı bir fotoğrafını sunuyor bize. Düşünmek, anlamak ve değiştirmek için...

-Ahmet Ümit (Yazarı)-

 

Refaha giden yolun özgürlükten geçtiğini verilerle kanıtlıyor Selçuk Şirin. Çocuklarımıza layık bir geleceğin yol haritası, zengin bir Türkiye'nin reçetesi var bu kitapta.

-Hamdi Ulukaya (Chobani CEO)-

 

Selçuk Şirin, Türkiye'ye yeni bir bakış açısıyla bakıp yeni gerçeklikleri sunan değerli bir bilim insanı. Onu farklı kılan, yerel meselelere küresel perspektiften getirdiği analiz ve yorumlarıdır. Yazılarından istifade ediyorum. Kitabı başucu kaynağı olacaktır.

-İsmail Küçükkaya (Gazeteci)-

 

Özgürlüğün iyimserliği rakamların kötümserliğini yok edecek! Kendinizi cehaletten yılmış, dün ile fazlasıyla yorulmuş hissediyorsanız elinizdeki kitap sizi Türkiye için yeni hayaller kurmaya davet ediyor.

 

Selçuk Şirin sıkı bir araştırmacı. Türkiye'nin kritik bir yol ayrımında olduğunu verilerle kanıtlıyor. Buradan ileriye ancak özgürlükle, adil rekabetle, kaliteli eğitimle gidebileceğimizi gösteriyor. Bunu beylik sözlerle değil somut verilerle yapıyor. Lafı dolandırmıyor, en sade anlatımla, her kesimden okuru yol ayrımındaki Türkiye'de doğru tercihi aramaya davet ediyor. Türkiye'den neden bir WhatsAPP çıkmasın, diyor. Hayatı bulduğu gibi bırakmak istemeyenlerdenseniz, bu kitap size çok iyi gelecek.

(Tanıtım Bülteninden)

 

Puanlamalar

%76,5
%17,6
%5,9
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap, Kazan!

07.08.2019

Dönemin Tanığı

Dönemin tanığı insanlar vardır. Günü yaşarken her anı iyi izler, görür, duyar, analiz eder, sentezler ve farklı bir bakış açısıyla yorumlar. Bu müthiş bir bilgi birikimini gerektirir. Selçuk Şirin hoca da eğitimden adalete, kültürden siyasete, ülkemizden diğer ülkelere kimi zaman tarihsel kimi zaman sayısal verilerle kimi zaman da kendimizle yüzleşmemizi sağlayan içimizi acıtan cümlelerle bunu öyle güzel yapmış ki... Yüreğine, kalemine sağlık Selçuk hocam...

12.03.2016

Türkiye İçin

21.yy Türkiye´sinin ısrarla bir üst kulvara sıçramasını isteyen bir kitap.
Bunun nasıl olması gerektiğini tek tek anlatıyor.
Ve bunu da verilere dayanarak yapıyor.
kitapta devamlılık sorununuz yok. Bir konuyu okuyun içinize sindirin ve kendinizi değişmiş olarak diğer konuya hazırlayın.
Bu kitap böyle bişey!

x

İnternet sitemizden en iyi şekilde faydalanabilmeniz ve internet sitemize yapacağınız ziyaretleri kişiselleştirebilmek için çerezlerden faydalanıyoruz. Dilediğiniz halde çerez ayarlarınızı değiştirebilirsiniz. Detaylı bilgi için tıklayınız