30,4 TL
Standart Teslimat : 31 Mayıs - 03 Haziran
100 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yirminci Mil Kitap Açıklaması

 


Şibumi, Katya'nın Yazı'nın gizemli yazarı Trevanian, 15 yıllık bir sessizlikten sonra Yirminci Mil'de ortaya çıktı. Özgün kurgusu ve çarpıcılığıyla görkemli bir geri dönüş yaptı. Bu kez Vahşi Batı'ya yöneliyor, silahşör efsanesini kendine özgü bir gerilim ve heyecanla anlatıyor.Tüm zamanların en usta yazarlarından birinin eseri olan bu kitap, Vahşi Batı'yı efsaneleştiren yüzlerce kitap ve filmden daha karanlık ve karmaşıktır. Trevanian 'western' türüne özgü bütün geleneksel malzemeyi kullanarak sürükleyici bir kitap ortaya çıkarmış. Ayrıca kitabın sonunda, bir düşün - Batı'nın Sonsuz Çayırları'nın - geçen yüzyılın sonunda nasıl tarihe karıştığına tanık oluyoruz. Fakat bütün bunları okuyucuyu saran bir sürükleyicilik ve inanılmaz rastlantıları geleneksel bir tarzda toparlıyor. Ayrıca bir düşün sonunu - sonsuz Batı - yüzyılın sonunda keşfediyor.Genç, gizemli bir yabancı 'hiçbir yerin' ortasından tükenmekte olan Yirminci Mil kasabasına gelir. Kendini yavaş ve sezdirmeden kasaba halkına kabul ettirirken sorular çoğalır ama yanıtlar çok azdır. Ardından üç yabancı daha gelir, Tanrı'nın unuttuğu bu kasabaya. Özellikle biri Batı'nın gördüğü en vahşi ve acımasız adamdır...Trevanian, romanı usta bir dokunuş ve sarıcı bir yetenekle, görülmemiş bir sonla noktalıyor.İnsanı okumaya zorlayan, sayfaları hızla çevirten bir kitap. Amerikan efsanesinin arkasındaki acımasız gerçekleri ve acı yalanları gerçekçi bir anlatımla sergiliyor.Sayfa Sayısı: 288

Baskı Yılı: 1999


Dili: Türkçe
Yayınevi: E Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

28.02.2019

Çeviri Kurbanı

Ancak on üçüncü sayfaya kadar okuyabildim. Kitap maalesef absürt yerelleştirmeler ve anlatım bozuklukları içeren bir çevirinin kurbanı olmuş . Keşke bunu da Şibumi'yi ve Hesaplaşma'yı çeviren tercümanlardan birine çevirtselermiş. Sanırım orijinal dilinde okumak daha keyifli olacak.

23.01.2007

Western

Belki Trevanian'ın okuduğum ilk kitabı olsaydı beğenebilirdim ancak Şibumi'yi okuduktan sonra yetersiz kalıyor.

14.02.2006

Western

Trevanian hayranlarından sonra western severler de buyursun. Yazarın her romanda farklı bir stil deneyip, hepsinde de ayrı ayrı başarılı olması ilginç di mi?

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.