167,75 TL
Standart Teslimat : 02 Haziran - 05 Haziran
300 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Birlikte Al

İş Bankası Kültür Yayınları
167,75 TL
+
Doğan Kitap
108,80 TL
276,55 TL
İş Bankası Kültür Yayınları
167,75 TL
+
İş Bankası Kültür Yayınları
48,80 TL
216,55 TL
İş Bankası Kültür Yayınları
167,75 TL
+
Doğan Kitap
116,25 TL
284,00 TL
İş Bankası Kültür Yayınları
167,75 TL
+
İş Bankası Kültür Yayınları
11,00 TL
178,75 TL

Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital Kitap Açıklaması

 


Bazılarına göre, adaletsizliğin sürekli arttığı dünyada eşitsizlik uçurumları giderek derinleşirken, kimileri de gelirler ve servetler arasındaki mesafelerin doğal bir eğilimle daraldığını, sisteme dışarıdan müdahale edilmezse bu sürecin daha sağlıklı işleyeceğini ileri sürüyorlar. Peki, bu konuda bir fikir oluşturabilmek için eşitsizliklerin uzun vadeli değişim eğrisi hakkında, yani eşitsizliğin dünden bugüne tarihi hakkında bilgi sahibi olmak gerekmez mi?

On beş yıllık bir araştırmanın ürünü olan ve ekonomi terminolojisine yabancı olan okurlar tarafından da kolayca anlaşılabilecek bir dille yazılmış Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital, bu konudaki boşluğu çok geniş bir veri tabanıyla dolduruyor. Hem zaman (tarihsel veriler) hem de coğrafya içinde (tüm dünyadan veriler) karşılaştırmalı bir yöntemin kullanıldığı bu temel eser, Thomas Piketty'nin sözleriyle, "bir ekonomi kitabı olduğu kadar, bir tarih kitabı" da olma özelliğini taşıyor.

Fransız ekonomist Thomas Piketty'nin magnum opus'u Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital'in yılın hatta belki de önümüzdeki on yılın en önemli kitabı olacağını rahatlıkla söyleyebiliriz.
(Paul Krugman, New York Times 23.03.2014)

Thomas Piketty bu esaslı kitabıyla hem akademik dünyaya, hem de tüm okuyuculara büyük bir hizmet sunuyor. Sunduğu tez gücünü ona buna saldırmaktan ya da politik gündemden değil, dikkatlice toplanmış ve analiz edilmiş verilerden ve gerekçelendirilmiş düşünceden alıyor.
(Rakesh Khurana, Harvard Business School)

Bazı kitaplar sadece okunur, bazı kitaplar ise taşı gediğine öyle bir koyar ki insanda canla başla okuma isteği uyandırırlar, Thomas Piketty'nin Yirmi Birinci Yüzyılda Kapital isimli kitabı bariz biçimde bu ikinci kategoriye giriyor.
(Perry Lam, South China Morning Post, 23.05.2014)

Piketty eşitsizlik konusunda muhtemelen son dönemin en önemli düşünürü… Bu kitapta servet uçurumları konusunda liberal çevrelerde hâlihazırda hissedilen rahatsızlığı haklı çıkaracak yetkin bir çerçeve sunuyor…
(Jordan Weissmann, Slate, 22.04.2014)
(Tanıtım Bülteninden)


İnce Kapak:

Sayfa Sayısı: 763

Baskı Yılı: 2015


Ciltli:

Sayfa Sayısı: 768

Baskı Yılı: 2015


Dili: Türkçe
Yayınevi: İş Bankası Kültür Yayınları

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

09.03.2016

Mutlaka Okunmalı

Piketty´nin 21. Yüzyılda kapital kitabı mutlaka okunması gereken bir kitap.

Eşitsizlik, sermaye, büyüme, refah, vb. bir çok okura teknik gelebilecek konuları son derece anlaşılır biçimde, edebiyattan, gündelik hayattan örneklerle açıklıyor.

Hakkında olumlu, olumsuz çok sayıda yazının yazıldığı kitaba ilişkin görüşlerimi yazmak yerine, kitabı ayrıntılı biçimde ele alan, türkçede okuduğum en kapsamlı, yararlı eleştirilerin linklerini vermem daha doğru olacak.

05.02.2015

e-kitap formatında çıkmadıkça almayacağım

Değerli bir kitap ancak elektronik formatta da artık kitapların yayınlanması gerekir.

13.12.2014

Helal olsun

Kitap elime geçti. Bu boyutta bi kitabı 20 küsür tl´ye satın almış olmak inanılmaz. Çok teşekkürler iş bankası ve idefix

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.