4,5/5 - 3 Kişi Yorum Yap
15,3 TL
25,46 TL %40
Standart Teslimat : 26 Ekim - 30 Ekim
50 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yıllar Kitap Açıklaması


Yıllar, tipik bir İngiliz orta sınıf ailesi olan Pargiter'lerin 1880'lerden başlayıp 1930'ların sonuna uzanan hikâyesine odaklanıyor. Viktorya dönemi yasakları, ataerkil toplumun baskısı, Birinci Dünya Savaşı, kapitalizm ve üzerinde güneş batmayan bir "İmparatorluk"un altında ezilen u?ç kuşağın bireylerini birbiri ardına sahneye çıkartıyor.

Durmaksızın değişen bakış açıları, üğtopik sayılabilecek bir insanseverlik ile kıyasıya eleştirilen düzenden kaynaklanan çaresizlik, "özgürlük ve adaletin" gerçekten mümkün olduğu bir topluma duyulan özlemin yansıdığı satırlarda yan yana geliyor. Elli yıllık bir zaman dilimini kapsayan aile tarihinden hareketle tek tek bireylerin ve bütün toplumun gelgitleri gözler önüne seriliyor. Woolf, çeşitli yazın tekniklerini kullanarak Yıllar'la birlikte yeni bir tür gerçekçilik yaratıyor.

Yılların deneyiminden süzülüp gelen en zengin romanı hakkında Woolf'un kendisi şunları yazıyor.

"Elbette ki diğerlerinden farklı: İçinde daha fazla 'gerçek' yaşam, daha fazla kan ve can var."

Yıllar, yayınlandığı dönemde yazarın en çok okunan romanı olmuş, eleştirel deneme ve roman formunu tek potada eritmeyi başarmış bir eser.
(Tanıtım Bülteninden) 

Puanlamalar
%66,7
%33,3
%0
%0
%0
Sen de bu ürün hakkındaki fikirlerini paylaş!
Yorum Yap

19.06.2020

Harika

Bir ailenin anlatıldığı bir roman ama,  yüzyıl öncesinin İngiltere'sini tanımak için bile mutlaka okunmalı.Woolf'un harika anlatımı ile yeni bir dünya keşfedilmek için sizi bekliyor.

14.07.2015

mükemmel

-mükemmel olmak zorunda mıydın Virginia-
Kesinlikle okunmalı, hem de bir kez değil..

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.