13,0 TL
Standart Teslimat : 17 Ağustos - 20 Ağustos
150 TL ve üzeri siparişlerinizde kargo bedava!

Yıldızlardan Gelen Haber - Kırmızı Kedi Klasikler Kitap Açıklaması

 

Yıldızlardan Gelen Haber, bilimsel yöntemin gelişimine devrim niteliğinde katkılarda bulunmuş İtalyan doğa felsefecisi, gökbilimci ve matematikçi Galileo Galilei’nin 13 Mart 1610 tarihinde Venedik’te basılmış Sidereus Nuncius eserinin Latinceden Türkçeye yapılmış ilk çevirisidir. Bilim Devrimi’nin zeminini hazırlaması bakımından bilim tarihinin en önemli klasik kaynaklarından sayılan Sidereus Nuncius, Galileo’nun Ay, Jüpiter (uydularıyla birlikte) ve çıplak gözle görülemeyen diğer gökcisimleri üzerine yaptığı gözlemleri kapsar. İyi bir gözlem için gerekli teleskobun nasıl yapılacağına dair bilgileri de içerir.

“… profesörün dediğine göre Ay, Dünya’dan yansıyan Güneş ışınlarıyla aydınlanıyormuş. Böylece eski astronomi çökmüş oldu, artık yenisine ihtiyacımız var. [...] Yazarı ya çok meşhur olacağı ya da rezil olacağı bir talih bekliyor...” – İngiltere Krallığı Venedik Büyükelçisi Sir Henry Wotton’ın Salisbury Earl’üne 13 Mart 1610 tarihli mektubundan

 

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.