Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Yıldızın Saati Kitap Açıklaması

 


Kafka kadın olsaydı, Rilke Ukrayna doğumlu bir Brezilya Yahudisi olsaydı, Rimbaud ana olsaydı da ellinci yaşını görebilseydi. Heidegger Alman olmaktan vazgeçip Yeryüzünün Destanını yazabilseydi. Niye sayıyorum bu adları? Bir bölgenin görünümünü çizebilmek için. Clarice Lispector işte buradan yazıyor.Sayfa Sayısı: 96

Baskı Yılı: 1996


Dili: Türkçe
Yayınevi: İmge Kitabevi

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

1001 Kitap'tan 1'i

Lispector, dünya çapında en önemli kısa öykü yazarlarından biri olarak tanınır ve eserlerindeki lezzet, onların uçucu niteliği ve aralıksız yoğunluğu, romanın daha genişletilmiş anlatım biçimlerine kolaylıkla dönüşmez. Son romanı Yıldızın Saati’nde, biçimsel sınırlarını zorlar. Bu roman Lispector’un aşina olduğu bir bölgede geçer; Alagoas’ın ıssız topraklarından, kıtı kıtına çalışan bir sekreter olarak riskli bir yaşamı zar zor sürdürdüğü Rio’ya giden yoksul, genç, siyah, Brezilyalı bir kadın olan Macabéa’nın trajik yaşamını ve ani ölümünü konu alır. .

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız
x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.