Stokta Yok

Ürün geçici olarak temin edilememektedir

Yıldız Tozu Kitap Açıklaması

 


"Mucizelerle dolu bir hikaye... Gaiman yeni gelenekte bir peri masalı ortaya çıkarmak için son derece zengin bir dil, doğal bir bilgelik, iyi bir mizah ve biraz da karanlık kullanıyor."
Publishers Weekly


Kadim İngiltere'nin huzurlu tarlaları ve çayırlarında, bir granit çıkıntısının üzerinde 600 yıldır duran küçük bir köy vardır. Hemen doğuda köye ismini veren upuzun bir taş duvar yükselir. İşte burada, Duvar Köyü'nde, genç Tristran Thorn kalbini, akıllara zarar veren güzellikteki Victoria Forester'a kaptırır. Ve işte burada, yepyeni bir Ekim arifesinde, Tristran aşkına bir söz verir - bu öyle hızlı edilmiş bir yemindir ki, onu duvardaki tek gedikten dışarı, çayırların ötesine ve hayatının en heyecanlı macerasına yollayacaktır.
"Gaiman hikaye dünyasının zengin bir kaynağı ve bizler her açıdan ona sahip olduğumuz için şanslıyız."
Stephen King


"Yetişkinler için aşk, tehlike, arkadaşlık, büyü ve macerayla dolu bir peri masalı. Nüktedanlık ve zeki bir üslupla bezeli bu kısa roman insanda çok güzel bir memnuniyet yaratıyor."
Detroit Free PressNot: Başrollerini Robert De Niro, Michelle Pfeiffer, Sienna Miller, Claire Danes, Ben Barnes, Rupert Everett , Charlie Cox, Kate Magowan ile Peter O'Toole'un üstlendiği "STARDUST-Yıldız Tozu", 5 Ekim'de sinema severlerle buluşuyor.Sayfa Sayısı: 344

Baskı Yılı: 2014


Dili: Türkçe
Yayınevi: İthaki Yayınları

Eleştiri / inceleme

TÜMÜNÜ GÖSTER

Sabit Fikir

Yıldızın tozu Türkçede dağılıyor mu?
Gül Korkmaz

Sanırım böyle şahane bir kitabı böyle bir Türkçe’yle basmak Türkiye’deki “çok satan” kitap anlayışından kaynaklanıyor. Sanki bestseller okuyan okur kitabın diliyle, edebi değeriyle hiç ilgilenmiyormuş gibi. 

.

SABİTFİKİR’DE OKU
27.7.2016

Yorumlar

Bu ürüne yorum yapmak için giriş yapmalısınız

18.07.2015

yıldız tozu

ortalama bir kitap, fena değil

06.05.2009

idare eder

Neil Gaiman´ ı severim ama bu kitabını pek beğenmedim. Sonunu merak ettiğim için okudum. Sürükleyici gelmedi. Uzun bir sürede bitirdim kitabı bu nedenle. Daha iyi olabilirmiş gibi geldi sanki.

15.03.2006

Yıldız

Kitabın başında parça parça anlatılan karakterleri okurken biraz sıkıldım, ancak ilerledikçe bu karakterlerin nerede buluşacağını merak etmeye başladım. Genel olarak güzel bir kitap olmasıyla birlikte aceleyle bitmiş izlenimi bende de uyandı.

x

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca hazırlanmış aydınlatma metnimizi okumak ve sitemizde ilgili mevzuata uygun olarak kullanılan çerezlerle ilgili bilgi almak için lütfen tıklayınız.